Koszykarskie play-offy. Żubry grają dalej, Tur jest już za burtą

2024.04.04 11:28
Enea Żubry Chorten Białystok zameldowały się w drugiej rundzie fazy play-off. W pierwszej zespół ze stolicy Podlasia wyeliminował Kolejarza Basket Radom.
Fot: Adrianna Zawadzka

Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego nie pozwolili w środowy (3.04) wieczór, by w hali UwB miała miejsce jakakolwiek niespodzianka. II-ligowe Żubry w połowie domowego starcia z Kolejarzem Basket Radom prowadziły różnicą 8 punktów, a po znakomitej trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy liczyła już 17 oczek. Ostatecznie białostocki zespół pokonał gości 83:74, a ponieważ tydzień temu, w Radomiu, ekipa z północno-wschodniej Polski także była górą (wygrana 98:77), w kolejnej rundzie fazy play-off zobaczymy właśnie rogatą drużynę z siedzibą w Białymstoku. Podczas rewanżowej potyczki z Kolejarzem liderami Żubrów byli Hubert Wyszkowski oraz Mikołaj Styczeń. Obaj koszykarze rzucili po 20 punktów, a pierwszy z wymienionych taki dorobek uzyskał w niespełna 23 minuty gry.

Niestety w tym sezonie w akcji nie zobaczymy już Tura. Bielszczanie przed tygodniem przegrali u siebie z Lublinianką KUL Basketball 82:83, a następnie zespół trenowany przez Rafała Króla poległ także w Lublinie. W rewanżu padł wynik 91:80 dla gospodarzy.

W środę zawodnicy Tura zagrali słabo przede wszystkim w początkowej fazie meczu. Po 20 minutach rywalizacji drużyna z Bielska Podlaskiego traciła do przeciwników aż 21 oczek i choć później goście zaczęli na parkiecie wyglądać lepiej, to jednak czasu na odrobienie potężnych strat już nie starczyło. Katem Tura okazał się Roger Dale Ray, czyli autor 38 punktów w całym spotkaniu. Ten sam koszykarz był również bohaterem pierwszego starcia. Na terenie Tura rozgrywający z USA zdobył 22 oczka.

W drugiej rundzie play-offów rywalem Enea Żubrów Chorten Białystok będzie Basket Hills Bielsko-Biała (2. miejsce w gr. C, bilans 27-3). Pierwszy mecz Podlasianie rozegrają na wyjeździe w najbliższą sobotę (6.04). Na tym etapie walka toczy się do dwóch wygranych spotkań.

Enea Żubry Chorten Białystok - Kolejarz Basket Radom 83:74 (21:18, 25:20, 26:17, 11:19)
Enea Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (0 pkt), Maciej Bębeniec (0 pkt), Jakub Więcko (3 pkt), Krystian Tyszka (10 pkt), Hubert Wyszkowski (20 pkt), Karol Obarek (6 pkt), Bartosz Strażewicz (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (5 pkt), Tomasz Deja (8 pkt), Mikołaj Styczeń (20 pkt), Paweł Trypus (0 pkt), Jan Malesa (11 pkt)
Awans: Enea Żubry Chorten Białystok

Lublinianka KUL Basketball - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 91:80 (23:16, 28:14, 22:26, 18:24)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (23 pkt), Jakub Grigoruk (7 pkt), Łukasz Kuczyński (18 pkt), Mikołaj Krakowiak (3 pkt), Pavlo Bondarenko (2 pkt), Patryk Milewski (9 pkt), Wojciech Jakubiak (6 pkt), Aaron Weres (12 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt)
Awans: Lublinianka KUL Basketball