Koszykówka. Niesamowity spektakl w Białymstoku. Żubry dalej w grze! [ZDJĘCIA]

2015.04.11 00:00
Niesamowity spektakl obejrzeli wszyscy kibice, którzy zgromadzili się na trybunach w hali VI LO. Grające o "być albo nie być" Żubry Białystok pokonały po dogrywce drużynę KK Oleśnica 88:82.
Fot: Michał Kardasz

Tylko zwycięstwo dawało jeszcze szanse na awans do turnieju finałowego koszykarzom z Białegostoku. Żubry nie zawiodły i wygrały po bardzo dramatycznym spotkaniu 88:82.

Podopieczni Jakuba Jakubca znakomicie weszli w ten mecz. Białostoczanie wygrali wysoko pierwszą kwartę - 29:18, a połowę zakończyli rezultatem 51:40. Gdy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą i to Żubry powinny spokojnie prowadzić grę, wtedy do głosu zaczęli dochodzić goście. KK Oleśnica stopniowo zmniejszała stratę, wygrywając trzecią kwartę 18:12. Czwarta część to prawdziwy horror. Wynik oscylował cały czas w granicach remisu, a na 40 sekund przed końcem gracze z Oleśnicy prowadzili 78:76. Całe szczęście Żubrom udało się wyrównać i na wszystkich czekała dogrywka, w której to więcej zimnej krwi zachowali koszykarze z Podlasia.

W niedzielę (12.04), o godzinie 13.15 Żubry podejmą KS Niwę Oświęcim.

Szansę na awans do turnieju finałowego mają także gracze z Bielska Podlaskiego, którzy wygrali z MKS Truso Elbląg - 45:67.

Żubry Białystok - KK Oleśnica 88:82 po dogrywce (29:18, 22:22, 12:18, 15:20, dogr. 10:4)
Punkty dla Żubrów: Ługowski 0, Łapiński 0, Kalinowski 14, Zabielski 32, Borowik 2, Małyszko 0, Zawadzki o, Kiryluk 0, Niewiński 1, Niewiadomski 0, Monach 16, Kujawa 23.

KS Niwa Oświęcim - MKK Gniezno 76:83 (13:20, 21:12, 23:28, 19:23)