Koszykówka. Porażka w I meczu skomplikowała sytuację Żubrów

2015.04.10 00:00
Od porażki zaczęli swój udział w turnieju półfinałowym o awans do II ligi białostockie Żubry. Koszykarze z Podlasia ulegli MKK Gniezno 79:95.

Faworytem tego spotkania był gospodarz turnieju - Żubry Białystok. Niestety podopieczni Jakuba Jakubca w meczu z MKK Gniezno zagrali dobrze tylko pierwszą kwartę, którą wygrali 28:19. Potem było już tylko gorzej i po dwóch kwartach białostoczanie przegrywali 39:42.

Kolejne dwie odsłony również należały do gości. Zawodnicy z Gniezna wygrali odpowiednio: w trzeciej kwarcie - 30:22 i w czwartej - 23:18, odnosząc zwycięstwo w całym spotkaniu 95:79.

Porażka skomplikowała sytuację Żubrów. Białostoczanie, jeśli myślą o awansie do turnieju finałowego, muszą wyjść zwycięsko z jutrzejszego pojedynku z drużyną KK Oleśnica (godzina 18.15) i niedzielnej konfrontacji z zespołem KS Niwa Oświęcim (godzina 13.15).

Przypomnijmy, że o awans w turnieju rozgrywanym w Otmuchowie walczy także Tur Bielsk Podlaski. Niestety koszykarze z Bielska przegrali z MKS Otmuchów - 63:55 (15:14, 19:15, 16:18, 13:8).

Awans do turnieju finałowego uzyskają dwie najlepsze ekipy.