Kradł rowery z parkinków i włamywał się do piwnic. Mężczyzna stanie przed sądem

2013.11.29 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko Marcinowi D. Mężczyzna oskarżony jest o szereg kradzieży i włamań.
Kradł rowery z parkinków i włamywał się do piwnic. Mężczyzna stanie przed sądem
Fot: archiwum

Mężczyźnie tylko w ciągu paru miesięcy udało się dokonać kilku włamań i kradzieży. Jego łupem padło łącznie osiem rowerów, które warte były od 300 zł do nawet ponad 2 tys. zł. Marcin D. zabierał także części rowerowe pozostawione w pomieszczeniach (przerzutki, koła, manetki). Złodziej działał głownie na parkingach, gdzie były przypięte rowery, ale też zabierał je z cudzych piwnic. W maju 2012 roku mężczyzna włamał się do kilku piwnic, skąd wyniósł wiertarkę, imadło i 15-kilogramowy worek ziemniaków.

29-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przez Prokuraturę Rejonową Białystok-Południe czynów. Mężczyzna złożył wniosek o skazanie bez prowadzenia rozprawy. Chce dobrowolnie poddać się karze. W porozumieniu z prokuratorem ustalono jej wysokość na 2,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Oskarżony będzie musiał także zapłacić pokrzywdzonym za poniesione straty. Marcin D. jest obecnie pod dozorem elektronicznym.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1202 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39