Kradł rowery z piwnic. Usłyszał 27 zarzutów

2013.12.13 00:00
Łomżyńscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem do piwnic na terenie miasta. Młody mężczyzna usłyszał w sumie 27 zarzutów i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Kradł rowery z piwnic. Usłyszał 27 zarzutów
Fot: KWP Białystok

Policjanci z Łomży zatrzymali 21-latka podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem do piwnic. Na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku z piwnic w blokach na łomżyńskich osiedlach ginęły głównie wartościowe rowery. Sprawca nie gardził też sprzętem wędkarskim i elektronarzędziami. Z ustaleń mundurowych wynikało, że włamywacz zazwyczaj "wchodził" do kilku piwnic w obrębie jednego bloku. W kilku przypadkach zdarzyło się, że nie znajdując nic cennego, wychodził bez łupu, pozostawiając jedynie zniszczone skoble zabezpieczające drzwi pomieszczeń.

21-letni mieszkaniec Łomży wpadł w ręce mundurowych i został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna usłyszał już 27 zarzutów związanych ze swoją działalnością. 2 dotyczyły kradzieży, 24 - kradzieży z włamaniem oraz usiłowań takich czynów oraz zarzut posiadania substancji odurzających. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na łączną kwotę blisko 30 tys. zł. Intensywnie pracujący nad tą sprawą policjanci odzyskali już 7 skradzionych rowerów. W czwartek (12.12) podejrzany o włamania i kradzieże 21-latek został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39