Kradli paliwo z baków. Grozi im nawet 10 lat więzienia

2011.09.27 00:00
Policja zatrzymała złodziei paliwa. Dwóch 18-latków ukradło w sumie ponad 2 tysiące litrów oleju napędowego. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Kradli paliwo z baków. Grozi im nawet 10 lat więzienia
Fot: E.S.

Dwaj młodzi mężczyźni od połowy września włamywali się do zbiorników paliwa samochodów ciężarowych skąd ukradli w sumie ponad 2 tysiące litrów oleju napędowego. Pokrzywdzeni kierowcy swoje straty oszacowali na około 11 tysięcy złotych.

Łomżyńscy mundurowi właśnie zatrzymali złodziei. Teraz staną przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyna "paliwowa" sprawa, która zainteresowała podlaską policję w ciągu ostatnich dni. Zatrzymano suwalczanina, który oferując kupno paliwa po mocno zaniżonej cenie, brał zaliczkę i znikał.

Po raz pierwszy oszust zaoferował tanie paliwo przypadkowemu mężczyźnie 2 tygodnie temu. Zainteresowany kupiec dał kilkusetzłotową zaliczkę, ale gdy mężczyźni doszli do miejsca odbioru towaru, oszust wszedł do jednej z pobliskich bram i "zniknął" wraz z gotówką. W podobny sposób nabrał się inny mieszkaniec Suwałk, który również wpłacił zaliczkę i tak jak w pierwszym przypadku - nie zobaczył ani paliwa ani pieniędzy.

Pierwszy z oszukanych mężczyzn rozpoznał na "przedsiębiorcę" na jednym z suwalskich osiedli mieszkaniowych. Policja już zatrzymała 24-letniego mieszkańca Suwałk. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

E.S.

1210 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39