Kradzież 100 ton gazu na Orlenie. Łagodniejsze kary

2015.03.06 00:00
Sąd Apelacyjny w Białymstoku złagodził kary dla oskarżonych w sprawie kradzieży gazu z terminalu spółki Orlen Gaz w Sokółce.
Kradzież 100 ton gazu na Orlenie. Łagodniejsze kary
Fot: pixabay.com

Prokuratura ustaliła, że skradziono łącznie około 100 ton gazu. Sąd pierwszej instancji skazał pięć osób. Oskarżeni, m.in. kierowca, odbiorca gazu i trzech byłych pracowników, usłyszało wyroki od 2,5 do 4 lat więzienia, kary grzywny oraz nakaz naprawienia szkody. Jedna osoba została skazana na więzienie w zawieszeniu.

Sąd Apelacyjny złagodził kary. Dwóch z oskarżonych, zamiast czterech, usłyszało wyroki po 3 lata pozbawienia wolności, dwaj kolejni, zamiast 2,5 roku, zostali skazani na 22 miesiące więzienia (jeden wyrok został warunkowo zawieszony).

Sprawa dotyczyła terminalu paliw płynnych Orlen Gaz w Sokółce. Chodziło o okres od lutego do czerwca 2012 roku. Jak ustalili śledczy, dyrektor Dariusz N. kazał wtedy kierownikowi Adamowi T. napełnić cysternę przysłaną przez jednego z przedsiębiorców, którego firma zajmowała się sprzedażą detaliczną paliw. W praktyce wyglądało to tak, że pracownik terminalu po godzinach pracy tankował cysternę. Gaz nie był ujęty w ewidencji, a dokumenty umożliwiające wyjazd kierowcy z terminalu były sfałszowane.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku jest już prawomocny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1117 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39