Kradzież w kościele. Wykorzystała moment, gdy wierni poszli do komunii

2023.01.23 15:14
Do zdarzenia doszło 19 stycznia w Suwałkach. Młoda kobieta ukradła torebkę, a następnie (bez portfela) pozostawiła w przedsionku.
Kradzież w kościele. Wykorzystała moment, gdy wierni poszli do komunii
Fot: Zrzut ekranu z nagrania monitoringu

W zeszły czwartek (19.01) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach podczas mszy o godz. 12.00 doszło do kradzieży.

- Młoda kobieta wykorzystując moment ukradła z ławki torebkę i wyszła zabierając portfel z pieniędzmi i dokumentami. Torebkę bez portfela pozostawiła w przedsionku na stoliku - poinformowała w mediach społecznościowych Parafia pw. NSPJ Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach.

Na nagraniu widać jak zgromadzeni wierni wstają, udają się w kierunku ołtarza, żeby przyjąć komunię. Robi to również kobieta siedząca w trzecim rzędzie od tyłu. Wstając, zostawia na ławce torebkę, co zauważa kobieta przechadzająca się za plecami wiernych. Wówczas młoda kobieta podchodzi do ławki, rozgląda się dość nieśmiało, a później zabiera torebkę i z nią wychodzi - to wszystko widzimy na nagraniu z monitoringu zamieszczonym w sieci przez parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach.

Osoby, które rozpoznają kobietę z nagrania monitoringu proszone są o kontakt z parafią lub z jednostką policji. Nagranie dostępne jest na facebooku parafii.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1546 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39