Kręć kilometry dla Białegostoku. Miasto ma szansę stać się rowerową stolicą Polski

2021.03.23 15:57
Wykręć kilometry! Wspomóż stolicę Podlasia jeżdżąc na rowerze. Rozpoczął się już oficjalny trening w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Co zrobić, by dołączyć do zabawy?
Kręć kilometry dla Białegostoku. Miasto ma szansę stać się rowerową stolicą Polski
Fot: UM Białystok
Zdjęcie archiwalne

Białystok już po raz trzeci dołączył do rowerowej rywalizacji, organizowanej przez Miasto Bydgoszcz. Do akcji zgłosiło się ponad 30 miast. 21 marca ruszył oficjalny trening w ramach rywalizacji, ale trening miast to tylko rozgrzewka, która potrwa do 21 maja.

Trening Rowerowej Stolicy Polski

Oficjalny trening jest okazją, żeby przygotować się do udziału w czerwcowej rywalizacji. Każdy, kto jeździ na rowerze i ma smartfon, może wziąć udział w zabawie. A wystarczy pobrać bezpłatną aplikację "Aktywne Miasta" i wybrać Białystok jako miasto, dla którego zbiera się kilometry.

Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju też może przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego miasta.

W zabawie będzie liczył się każdy kilometr przejechany od 1 do 30 czerwca. Udział w ogólnopolskiej akcji jest bezpłatny, a dla najaktywniejszych uczestników zabawy przewidziano nagrody. Miasto Białystok jak co roku przygotuje nagrody dla trzech najlepszych kobiet i trzech najlepszych mężczyzn.

Białystok to miasto przyjazne rowerzystom

W ubiegłym roku Białystok zdobył certyfikat "Gmina Przyjazna Rowerzystom 2020" w kategorii miast do 400 tys. mieszkańców. Rowerzyści i turyści doceniają naszą rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych. (Zobacz szczegóły: Białystok wyróżniony za ścieżki rowerowe. Miasto otrzymało tytuł "Przyjazne Rowerzystom").

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

1099 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39