Kręcił rodzinę i ważne wydarzenia. W podróży po Europie Wschodniej

2014.10.19 00:00
Pan Sharma prowadził w latach 70. firmę, która zajmowała się głównie handlem z przyjacielskimi w tych czasach krajami Europy Wschodniej. Co go najbardziej interesowało? Pyta Janek Simon, autor filmu, który można obejrzeć w Arsenale.
Kręcił rodzinę i ważne wydarzenia. W podróży po Europie Wschodniej
Fot: materiały Galerii Arsenał
Janek Simon "Thakur Shipping Company"

Film wideo zatytułowany "Thakur Shipping Company" jeszcze do 21 października można oglądać w Galerii Arsenał. Jest pokazywany w sali edukacyjnej "Placu Zabaw Arsenał".

Bohater filmu, pan Sharma, podczas swoich podróży kręcił filmy na taśmie 8 mm. Rodzinę, zabytki, ważne wydarzenia polityczne, w których brał udział, a także sceny z działalności swojej firmy. Z materiału wyłania się obraz życia Hindusa z wyższej klasy, w czasach kiedy globalna wymiana obrazów nie była tak dominująca jak dzisiaj. Czym jego spojrzenie różni się od naszych wyobrażeń na ten temat? Co interesowało Sharmę w Europie? Co interesowało go w Indiach? Czy czterdzieści lat, które minęło od nagrania tych filmów coś zmieniło? Czy dziś filmy biznesmena podróżującego po Europie wyglądałyby inaczej? Zastanawia się krakowski artysta w swojej pracy. Patronujemy projektowi.

Więcej: Janek Simon "Thakur Shipping Company"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1380 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39