Krowy umierały z głodu, tonąc w brudzie. Właściciel trafił do aresztu

2023.06.13 10:07
Policjanci zatrzymali 38-latka, który usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami. Na terenie jego gospodarstwa policjanci znaleźli 19 sztuk padłego bydła oraz psa, który trafił do schroniska.
Krowy umierały z głodu, tonąc w brudzie. Właściciel trafił do aresztu
Fot: KPP Sejny

Sejneńscy policjanci zostali poinformowani przez Powiatowego Lekarza Weterynarii o niepokojących warunkach w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Gryszkańce (powiat sejneński). Informacja wskazywała na prawdopodobne zaniedbanie zwierząt przez właściciela posesji. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, zostali skonfrontowani z przerażającym widokiem kilkunastu martwych bydła.

- Znajdujące się w oborze martwe zwierzęta były w boksach, poprzywiązywane łańcuchami do stanowisk. Miejsce, gdzie się znajdowały było bardzo zaniedbane, brudne, a odchody nie były usuwane - poinformowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.

Podczas prowadzenia działań na terenie posesji ujawniono łącznie 19 martwych sztuk bydła oraz psa, który nie miał do wody i pożywienia. Martwe zwierzęta były skrajnie wychudzone, co wskazywało na długotrwałe zaniedbanie i warunki, w których musiały przebywać.

Stan martwych zwierząt wskazywał na stopniowe umieranie, a zwłoki znajdowały się w różnym stanie rozkładu. Informacje uzyskane od lekarza weterynarii wskazywały również na to, że przed śmiercią były one w złym stanie zdrowia i niedożywienia, cierpiąc jednocześnie na odwodnienie.

Mężczyzna w wieku 38 lat, właściciel posesji, tłumaczył policjantom, że wszystkie zwierzęta w oborze padły w ciągu dwóch tygodni w kwietniu. Jednak jego wyjaśnienia nie były wystarczające. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a następnie postawiono mu zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za takie przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1322 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39