Krzywe marchewki do kupienia w Lidlu. W ten sposób sieć chroni je przed zmarnowaniem

2021.12.10 14:03
Jakiś czas temu głośno było o krzywych burakach, które mało brakowało, a zostałyby zmarnowane ze względu na swój wygląd. Teraz Lidl chce ratować nieidealne marchewki.
Krzywe marchewki do kupienia w Lidlu. W ten sposób sieć chroni je przed zmarnowaniem
Fot: pixabay.com

Lidl ruszył na pomoc krzywym marchewkom, które już są do kupienia w sklepach tej sieci. Warzywa są krzywe, a więc wyglądem nie pasują do sklepowych produktów. Są jednak równie dobre i wartościowe.

- Daj szansę marchewce! Wygląda inaczej, smakuje tak samo. Nie marnuj żywności i wspieraj polskich rolników – zachęca Lidl w swojej kampanii.

Jakiś czas temu sieć promowała nieperfekcyjne buraki, które jak się okazało – chętnie były kupowane przez klientów. To uchroniło warzywa przed zmarnowaniem, a rolnika przed poniesieniem gigantycznych strat. Marchewki zostały zaś odkupione od polskiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw – POLFARM, z siedzibą w Chwaszczynie, na Kaszubach. Zostały już prawie spisane przez rynek ze względu na krzywiznę, popękania oraz nieregularne wymiary. Lidl postanowił znów spróbować pomóc. Marchewki od 9 grudnia są w sprzedaży, za 5 kg zapłacimy 4,99 zł.

- Doskonały wygląd warzyw, piękny kolor czy regularny kształt to częste przesłanki decydujące o zakupie danego produktu lub jego odrzuceniu w przypadku niespełnienia tych oczekiwań. Niestety wiemy, że klienci wciąż pozostają w tym zakresie bezlitośni, a przecież natura tak nie działa. Sądziliśmy, że i tym razem niedoskonałe warzywa zostaną odrzucone przez rynek, ale szczęśliwie dzięki wspólnej akcji z siecią Lidl Polska uda się uchronić marchewki przed zmarnowaniem. Liczymy, że tego typu działania oprócz zapobieganiu marnowaniu warzyw mają również charakter edukacyjny i że w przyszłości wszyscy spojrzymy na niedoskonałości produktów z większą otwartością – komentuje Michał Gulczyński z ulokowanego na Kaszubach POLFARMU, ciesząc się tym samym, że Lidl promuje ideę zero waste.

Sieć Lidl od dawna robi bardzo wiele, by zapobiegać marnowaniu się żywności. Przykładowo - owoce, warzywa oraz pieczywo, które stracą świeżość, są przekazywane przez Lidla do dalszej przeróbki na biogaz.

Marchewka będzie dostępna w sklepach do wyczerpania zapasów.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1602 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39