Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla prof. Mirosława Jacka Błaszczyka

2022.09.12 09:37
Prof. Mirosław Jacek Błaszczyk, który jest kierownikiem artystycznym i pierwszym dyrygentem Opery i Filharmonii Podlaskiej otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla prof. Mirosława Jacka Błaszczyka
Fot: Michał Heller/OiFP

Prof. Mirosław Jacek Błaszczyk otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w działalności artystycznej i promowanie polskiej kultury poza granicami kraju.

Mirosław Jacek Błaszczyk od 2017 r. piastuje funkcję kierownika artystycznego i pierwszego dyrygenta Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Obecnie jest także członkiem Rady Artystycznej – koordynatorem ds. artystycznych Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Kierował Państwową Orkiestrą Symfoniczną w Zabrzu, filharmoniami w Białymstoku, Poznaniu czy Filharmonią Śląską.

Błaszczyk w imponującym koncertowym dorobku ma występy i nagrania z najważniejszymi zespołami krajowymi i zagranicznymi. Jest dyrektorem artystycznym i jurorem Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. W 2020 roku został odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

978 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39