KS Wasilków nadal liderem, niespodzianka w Knyszynie

2012.10.23 00:00
W weekend rozegrane zostały mecze 13. kolejki Klasy Okręgowej i A klasy oraz 9. kolejka B klasy (grupa 1 i 2). Prowadzenie w "okręgówce" utrzymał KS Wasilków. Drużyna trenowana przez Artura Woronieckiego zremisowała na własnym boisku z Orlętami Czyżew. Gospodarze wypuścili zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu tracąc gola w doliczonym czasie gry.
KS Wasilków nadal liderem, niespodzianka w Knyszynie
Fot: M. Kardasz
W Dobrzyniewie Dużym górą byli goście (pomarańczowa koszulka)

Pewną wygraną zanotowały rezerwy ŁKS-u 1926. Zespół z Łomży pokonał na własnym boisku Polonię Raczki 5:0 (2:0). Trzy "oczka" dopisał sobie także MKS Mielnik. Podopieczni trenera Radosława Kondraciuka wygrali walkowerem ponieważ Pomorzanka Sejny nie stawiła się na mecz. W walce o awans liczą się wciąż rezerwy Wigier. Zespół z Suwałk wygrał na wyjedzie z Koroną Dobrzyniewo Duże 3:1 (1:0).

Prowadzenie w A klasie utrzymał Ruch Wysokie Mazowieckie, który pokonał na wyjeździe Orła Kleszczele 6:1 (3:1). Niespodzianką zakończył się mecz w Knyszynie, gdzie miejscowy Podlasiak przegrał z Biebrzą Goniądz 0:2 (0:2). Porażka w lokalnych derbach kosztowała utratę drugiej pozycji w tabeli.

W najciekawszym spotkaniu 9. kolejki B klasy grupa 1 Jasion Jasionówka przegrał na własnym boisku z Orłem Tykocin 1:5 (1:2) i stracił fotel lidera kosztem gości. W szlagierze grupy 2 górą okazał się COKiS Ciechanowiec, który pokonał na własnym boisku Błyskawicę Dubicze Cerkiewne 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył z rzutu karnego grający trener Bogdan Olędzki.

Wyniki 13. kolejki Klasy Okręgowej:

20 października

Narew Choroszcz - Forty Piątnica 0:4 (0:0). Bramki: Siekierski 52, Chrzanowski 60, Maliszewski 70, Kwiatkowski 77.

KS Wasilków - Orlęta Czyżew 1:1 (1:0). Bramki: Kuleszczyk 12 - Frołow 90+1.

21 października

ŁKS 1926 II Łomża - Polonia Raczki 5:0 (2:0). Bramki: Maćkowski 30, M. Malinowski 37, Sawko 60, Gałązka 72, 74.

KS Śniadowo - Rudnia Zabłudów 1:0 (0:0). Bramka: Pardo 67.

Krypnianka Krypno - Sudovia Szudziałowo 6:1 (5:1). Bramki: A. Orłowski 7 17, M. Woźniewski 12, 74, Rydzewski 25 (k), Piotr Gawędzki 35 - Białoboki 42.

Iskra Narew - Gieret Giby 1:1 (0:1). Bramki: Papiernik 50 (k) - Mickiewicz 44.

MKS Mielnik - Pomorzanka Sejny 3:0 wo - goście nie stawili się na mecz.

Korona Dobrzyniewo Duże - Wigry II Suwałki 1:3 (0:1). Bramki: Dobrogowski 86 - Jegliński 7, Omilianowicz 56, Sawicki 80.

Tabela

1. KS Wasilków 13 - 31 - 38:11
2. ŁKS 1926 II Łomża 13 - 30 - 35:10
3. MKS Mielnik 13 - 30 - 44:11
4. Wigry II Suwałki 13 - 27 - 30:19
5. KS Śniadowo 13 - 23 - 25:21
6. Pomorzanka Sejny 13 - 19 - 17:25
7. Korona Dobrzyniewo Duże 13 - 17 - 20:28
8. Forty Piątnica 13 - 17 - 23:20
9. Gieret Giby 13 - 16 - 15:29
10. Orlęta Czyżew 13 - 16 - 12:19
11. Sudovia Szudziałowo 13 - 16 - 19:34
12. Krypnianka Krypno 13 - 13 - 27:25
13. Rudnia Zabłudów 13 - 12 - 9:16
14. Iskra Narew 13 - 11 - 14:31
15. Polonia Raczki 13 - 9 - 9:19
16. Narew Choroszcz 13 9 18:37

Wyniki 13. kolejki A klasy:

20 października

Orzeł Kleszczele - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:6 (1:3). Bramki: Sawicz 3 - Porowski 4, 18, 85 (k), Warakomski 12, 65, Kułkiewicz 50.

Podlasiak Knyszyn - Biebrza Goniądz 0:2 (0:2). Bramki: Harasiuk 12, Chrzanowski 33.

21 października

Pionier Brańsk - Promil Białystok 1:4 (0:0). Bramki: Pietrzykowski 82 - Pachutko 58, A. Szczęsny 59, Horodeński 64, Sacharczuk 90.

KS Studzianki - Skra Wizna 5:1 (3:1). Bramki: T. Łazewski, 3, 74, Strapczuk 14, Sobuniewski 30, R. Łazewski 85 - Nickiewicz 42.

KS Sokoły - Tur II Bielsk Podlaski 2:1 (1:1). Bramki: Konopka 43, Witkowski 86 - Bierżyn 15.

KS Miastkowo - KS UM Krynki 1:4 (0:1). Bramki: Gałązka 55 - Zuwalski 30, Ł. Szymanowicz 56, Stefanowicz 78, Hlebowicz 90.

Konar Kora Korycin - Victoria Jedwabne 0:3 (0:0). Bramki: Makowski 55, 90+2, Sowa 88.

Kolejarz Czeremcha - Bocian Boćki 3:0 wo - goście nie mieli badań lekarskich.

Tabela

1. Ruch Wysokie Mazowieckie 13 - 34 - 60:10
2. Victoria Jedwabne 13 - 31 - 48:14
3. Podlasiak Knyszyn 13 - 29 - 45:11
4. KS UM Krynki 13 - 23 - 34:26
5. Konar Kora Korycin 13 - 22 - 31:22
6. Tur II Bielsk Podlaski 13 - 20 - 29:22
7. Biebrza Goniądz 13 - 19 - 27:37
8. KS Studzianki 13 - 19 - 42:34
9. KS Sokoły 13 - 18 - 28:31
10. Kolejarz Czeremcha 13 - 16 - 16:28
11. KS Miastkowo 13 - 15 - 21:29
12. Promil Białystok 13 - 14 - 25:26
13. Pionier Brańsk 13 - 11 - 19:41
14. Skra Wizna 13 - 9 - 20:34
15. Orzeł Kleszczele 13 - 9 - 8:42
16. Bocian Boćki 13 - 5 - 15:61

Wyniki 9. kolejki B klasy grupa 1:

20 października

Husaria Łapy - Rospuda Filipów 2:2 (0:1). Bramki: Niwiński 55, 80 - Żukowski 20 (k), Niwiński 70 (s).

GKS Czarni Gródek - BKS Jagiellonia Białystok 3:4 (1:3). Bramki: Markiewicz 29, M. Treska 67, Rzepecki 74 - Turczyński 21, Chańko 25, Wiszowaty 30, Czykier 65.

21 października

Jasion Jasionówka - Orzeł Tykocin 1:5 (1:2). Bramki: Jaromiński 15 (k) - Miastkowski 20, Żmiejko 40, 60, Jurgielewicz 75, Baczewski 86.

KP Krynickie - Pogranicze Kuźnica 1:3 (0:1). Bramki: K. Zakrzewski 75 - Taudul 25, D. Mikłasz 57, Słoma 90.

Grab Janówka - Supraślanka Supraśl 2:6 (1:3). Bramki: W. Tylman 37, Florianowicz 86 - Hermanowski 7, 63, Wojciechowicz 20, Łoszakiewicz 33 (k), 75, Sołtan 50.

Pauza: Orkan Poświętne.

Tabela

1. Orzeł Tykocin 8 - 18 - 21:12
2. Jasion Jasionówka 9 - 17 - 23:12
3. Supraślanka Supraśl 8 - 17 - 25:10
4. Orkan Poświętne 8 - 14 - 19:12
5. BKS Jagiellonia Białystok 9 - 13 - 22:24
6. Pogranicze Kuźnica 8 - 13 - 21:17
7. Rospuda Filipów 8 - 10 - 10:18
8. KP Krynickie 8 - 8 - 14:17
9. GKS Czarni Gródek 8 - 8 - 25:23
10. Husaria Łapy 8 - 7 - 12:19
11. Grab Janówka 8 - 1 - 11:39

Wyniki 9. kolejki B klasy grupa 2:

20 października

COKiS Ciechanowiec - Błyskawica Dubicze Cerkiewne 1:0 (0:0). Bramka: Olędzki 70 (k).

21 października

Husar Nurzec - Iskra Wyszki 8:0 (6:0). Bramki: Wielogórski 10, 70, Pawluczuk 25, 29, 37, 57, Gronowski 34, Dmitruk 41.

Pauza: GKP Orla.

Tabela

1. Husar Nurzec 7 - 18 - 31:5
2. COKiS Ciechanowiec 8 - 16 - 14:10
3. Błyskawica Dubicze Cerkiewne 7 - 10 - 17:18
4. Iskra Wyszki 7 - 5 - 6:18
5. GKP Orla 7 - 3 - 9:26

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

1276 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39