KS Wasilków przegrał 0:7. Dwa inne kluby z Podlasia również zawiodły

2020.08.22 20:06
W sobotę (22.08) ligowe starcia w III lidze (gr. I) rozegrały trzy kluby z województwa podlaskiego. Wszystkie swoje pojedynki przegrały.

Pierwsze kolejki nowego sezonu w III lidze pokazały, że KS Wasilków nie odrobił pracy domowej zadanej po poprzednich rozgrywkach i podbiałostocka drużyna nadal wyraźnie odstaje od reszty ligowej stawki. Na inaugurację rozgrywek 2020/2021 zespół prowadzony przez Kamila Stanisławskiego przegrała 1:5 z GKS-em Wikielec, później przyszła porażka 1:3 z Pelikanem Łowicz, a teraz ekipa z Wasilkowa doznała jeszcze wyższej klęski. W sobotę klub z północno-wschodniej części kraju poległ na wyjeździe aż 0:7 z Błonianką Błonie. Strzelanie w 16. minucie rozpoczął Filip Arak, który jeszcze przed zmianą stron podwyższył wynik na 2:0. Później samobójcze trafienie zaliczył jeden z zawodników gości, natomiast po przerwie KS Wasilków dobili Dawid Jarczak, Bartosz Skowron, Marcin Krawczyk oraz Kacper Wasilewski.

Bez punktów potyczkę z Polonią Warszawa zakończyli również piłkarze Olimpii. Zambrowianie przegrali na własnym terenie 1:2. Obie bramki dla Czarnych Koszul zdobył Tomasz Andrzejewski, zaś honorowe trafienie po stronie gospodarzy zanotował w doliczonym czasie rywalizacji Kamil Zalewski, który na gola zamienił rzut karny.

W sobotę na piłkarską murawę wyszły ponadto rezerwy Jagiellonii Białystok. Zespół prowadzony przez Wojciecha Kobeszkę także doznał porażki. Drugi garnitur Dumy Podlasia, po dosyć słabym występie, przegrał u siebie z Huraganem Morąg. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 59. minucie Piotr Łysiak. Oddał on celny strzał podczas wykonywania jedenastki.

W niedzielę (23.08) honor podlaskiej piłki spróbuje uratować Ruch Wysokie Mazowieckie. Drużyna ta zagra na swoim stadionie z KS-em Kutno. Początek starcia zaplanowano na godz. 16.00.

Błonianka Błonie - KS Wasilków 7:0 (3:0)
Bramki: Filip Arak 16, 34, nieznany zawodnik 40sam,, Dawid Jarczak 46, Bartosz Skowron 69, Marcin Krawczyk 78, Kacper Wasilewski 90+1

Olimpia Zambrów - Polonia Warszawa 1:2 (0:1)
Bramki: Kamil Zalewski 90+9k - Tomasz Andrzejewski 14, 63

Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Bieliński, Bartosz Gołaszewski, Shun Shibata, Kamil Zalewski, Marcin Paczkowski, Przemysław Jastrzębski, Michał Steć, Mateusz Ostaszewski, Patryk Malinowski, Rafał Kalinowski. Adam Radecki

Jagiellonia II Białystok - Huragan Morąg 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Łysiak 59k

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Damian Węglarz - Krystian Maciejuk, Jan Majsterek, Jakub Płoszkiewicz, Bartosz Bayer, Szymon Sobczak, Oliwier Wojciechowski, Eryk Matus, Krzysztof Toporkiewicz, Mikołaj Wasilewski, Szymon Pankiewicz