"Księga dżungli" wróciła na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej

2019.12.16 15:35
Zanim mieszkańcy dżungli zapadną w krótki, zimowy sen, odwiedzimy ich jeszcze raz. Mowgli, Bagheera, Shere Khan, Baloo, Akela, Tabaka i pyton Kaa wrócili w bajce muzycznej "Księga dżungli" na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej.
"Księga dżungli" wróciła na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS

Opowieść na motywach opowiadań Rudyarda Kiplinga przeniesiona została na teren dżungli miejskiej, dzikiej i bezwzględnej, i przybrała musicalową formę. Świat egzotycznej dżungli wydaje nam się nagle dziwnie znajomy. Próbuje się w niej odnaleźć, a nawet walczyć o przetrwanie, chłopiec zwany Mowgli. Czy w twardych, krwiożerczych bestiach nie rozpoznamy świata wokół nas i nas samych? Wśród postaci zobaczymy tygrysa Shere Khana, który doskonale zna odwieczną tajemnicę władzy: żeby zapanować nad innymi, wystarczy ich skłócić. Jest to więc przypowieść o władzy, o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach, o akceptacji inności i mocy przyjaźni, jednym słowem propozycja dla dużych i małych, dla całej rodziny.

To kolejny sukces Jakuba Szydłowskiego na podlaskiej scenie - przypomnijmy, że jest on reżyserem takich hitów jak "Doktor Żywago" czy "Adonis ma gościa". Wspaniała muzyka Jakuba Lubowicza, zaskakujące kostiumy Doroty Sabak, świetne songi solistów i efekty multimedialne zapewniają widzom wspaniałe widowisko. Scenografię i oświetlenie przygotował Grzegorz Policiński, a choreografię - Agnieszka Brańska.

Najbliższe spektakle odbędą się: 17, 18, 19, 20 grudnia o godz. 10.00 i 12.00 oraz 21, 22 grudnia o godz. 12.00.

Repertuar Opery i Filharmonii Podlaskiej

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

609 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39