Kto dostał Złotego Golfa? Publiczność wybrała

2018.10.14 12:38
Film "Obcy na mojej kanapie" zdobył nagrodę Złotego Golfa, czyli Nagrodę Publiczności akcji Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja.
Kto dostał Złotego Golfa? Publiczność wybrała
Fot: BOK-DKF "GAG"
Kadr z filmu "Obcy na mojej kanapie"

Film "Obcy na mojej kanapie" wyreżyserował Grzegorz Brzozowski. Otrzymał on najwięcej głosów widzów.

Jest to obraz współczesnego miasta z perspektywy couchsurferów - Warszawa jako miejsce spotkań ludzi z różnych stron świata, w różnym wieku i z różnymi historiami życiowymi. Łączy ich poczucie zagubienia, a także dojmująca potrzeba ucieczki od samotności. Couchsurfing staje się płaszczyzną porozumienia dla zupełnie odmiennych światów - w jaki bowiem inny sposób można by skłonić polskiego inżyniera po pięćdziesiątce i studenta z Niemiec do wspólnego składania chińskiego modelu helikoptera?

Oprócz specjalnej statuetki - Złotego Golfa - twórca otrzymał także nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Premierowe filmy akcji można było obejrzeć w sobotę (13.10) w kinie Forum. Była to 15. edycja projektu Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja. Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Akcja narodziła się w 2004 roku i śmiało można powiedzieć, że od tego czasu jej twórcza energia powędrowała daleko poza Białystok, Podlasie, a nawet Polskę. Jest już bowiem tradycją, że po lokalnej odsłonie projekt wychodzi z pokazami poza miasto i region, dowodząc, że Podlasie "niezależnym filmem stoi". W przeglądzie mogli wziąć udział twórcy mieszkający na Podlasiu lub pochodzących z naszego regionu.

- Wkrótce wybrane filmy z sobotniego pokazu ruszą w trasę po Polsce i Europie - informuje Maciej Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury.

Tegorocznemu finałowi FPA! R towarzyszy wystawa "24 kolory" Moniki Wyłogi, którą można oglądać w Famie. Prace powstały na przestrzeni kilku lat, w charakterystycznej dla artystki technice rysunku mazakami. Kluczem przy ich selekcji było pokazanie bogactwa barw oraz możliwości, jakie daje najzwyklejsza paczka 24 kolorowych mazaków. Na wystawie zobaczyć można m.in. satyryczne ilustracje, portrety kobiet, przedstawienia egzotycznych zwierząt. Styl ilustratorki charakteryzuje się dużą dbałością o detal, bogactwem faktur i szeroką paletą kolorystyczną. Podczas afterparty wystąpili też: MIFI oraz Flaszki i Szlugi.

Organizatorem imprezy był Białostocki Ośrodek Kultury - DKF "GAG".

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

946 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39