Kto dostanie nagrodę literacką? Spotkanie z nominowanymi

2018.03.05 15:05
Nominowani do XXVII Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego będą gośćmi Białostockiego Ośrodka Kultury. Spotkanie zaplanowano we wtorek (6.03).
Kto dostanie nagrodę literacką? Spotkanie z nominowanymi
Fot: UM/Dawid Gromadzki

W tym roku nominowani do najważniejszej białostockiej nagrody literackiej są: Anna Kamińska
(za książkę "Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej"), Ignacy Karpowicz (za książkę "Miłość"), Mira Łuksza (za całokształt twórczości, w tym książkę "Rodosłów"), Krzysztof Puławski (za książkę "Martwiątka") i Ewa Włodarska (za książkę "Licencja na pierwszy śnieg").

- W tym roku otrzymaliśmy wiele ciekawych zgłoszeń do nagrody literackiej. Spotkanie z nominowanymi twórcami zapowiada się interesująco - mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. - Kto dołączy do grona laureatów? Są już wśród nich m.in. Szymon Hołownia, Jan Kamiński, Edward Redliński czy Włodzimierz Pawluczuk.

W tej edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego zostało zgłoszonych 29 utworów i ponadto 2 autorów za całokształt twórczości. Kapituła nominowała 5 twórców. Z tej listy wybierze kandydata do nagrody i przedstawi swoją opinię prezydentowi Białegostoku. Uroczyste wręczenie nagrody planowane jest na 23 marca.

Spotkanie z nominowanymi pisarzmi rozpocznie się o godz. 18.00 w klubie Fama. Poprowadzi je Dominik Sołowiej. Wstęp jest wolny.

Zobacz też: Spotkanie autorskie z nominowanymi do XXVII Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1591 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39