Kto wystąpi na Up To Date Festival? Kolejni artyści ogłoszeni

2018.05.09 17:51
Stadion miejski będzie główną lokalizacją Up To Date Festival. W jakich jeszcze miejscach odbędzie się impreza? To na razie niespodzianka, ale poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią na tegorocznym festiwalu.
Kto wystąpi na Up To Date Festival? Kolejni artyści ogłoszeni
Fot: Grzegorz Chuczun
Up To Date Festival

- Poprzedni rok był dla nas bardzo udany - podsumowuje Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny Up To Date Festival. - Sprzedaliśmy wszystkie bilety - w imprezie wzięło udział około 8 tys. osób, w tym 2,5 tys. osób to byli przyjezdni, którzy zostali na weekend w Białymstoku.

Serce festiwalu bije na stadionie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej festiwalowa ekipa ogłosiła kolejną grupę artystów, którzy wystąpią w Białymstoku. Gwiazdą będzie Goldie z Wielkiej Brytanii - człowiek-legenda, uważany za jednego z najważniejszych twórców w historii nurtu drum'n'bass. Na koncie ma też role filmowe, m.in. w "Przekręcie" Guya Ritchiego.

Poza tym wystąpią: Otsochodzi (PL), Żabson (PL), Rrose live (US/UK), Abul Mogard live (RS), Mumdance (UK), Phase Fatale live (US/DE), Nanook of the North (PL), The Exaltics live (DE), Illektrolab live (US), Crossing Avenue live (IT), LSDXOXO (US), Mordor Musik (PL), Undadasea (PL), Earth Trax & Newborn JR (PL), RAU DJ Set (PL).

Artyści dołączyli do już wcześniej zapowiedzianych - Syny (PL), bvdub live (US), Lanark Artefax live (UK), E.R.P. aka Convextion live (US), Electric Indigo (AT), Wata Igarashi live (JP), Cio D’Or (DE) i Pris (UK).

Jędrzej Dondziło zapowiedział, że główna festiwalowa lokalizacja to stadion miejski w Białymstoku. Kolejnych nie mógł jeszcze zdradzić - będą sukcesywnie ogłaszane. Wiadomo, że na stadionie zostanie zlokalizowanych - tak jak przed rokiem - kilka scen, w tym Czwarta Scena Czwórki.

- Jesteśmy na finiszu wykonania własnego nagłośnienia, które stanie na jednej ze scen na stadionie - dodaje Dtekk. - Soundsystem będzie jeździł po wielu miejscach w Polsce. Liczymy, że będzie kołem zamachowym naszej promocji.

Najwyższe wsparcie w historii imprezy

Realizatorzy imprezy mogą liczyć na wsparcie lokalnych władz - w tym roku kwota będzie najwyższa z dotychczasowych. Dotacja z urzędu miasta wynosi 600 tys. zł oraz 40 zł na promocję imprezy. Z kolei urząd marszałkowski przeznaczył (w ramach promocji) 150 tys. zł.

- Jestem przekonany, że ekipa, która odpowiada za festiwal wykona świetną pracę promocyjną. Impreza przyciąga wiele osób, które będą mogły obejrzeć nasze miasto i zwiedzić województwo – mówi Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku.

Wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno dodaje: - Dostrzegamy jakość tego wydarzenia. Samorząd województwa wie, że impreza potrzebuje stałego wsparcia, by już móc planować kolejną edycję festiwalu.

Jędrzej Dondziło przyznaje, że trwają rozmowy ze sponsorami. Wiadomo, że Łomża Jasne Pełne rozszerzyła współpracę z ekipą Up To Date Festival.

Pomysłodawcy imprezy stawiają też na nową identyfikację wizualną.

- Nawiązuje ona do korzeni kultury techno w latach 90. XX wieku. Chcemy duchowo wrócić do tamtych czasów - tłumaczy Cezary Chwicewski, dyrektor kreatywny Up To Date Festival.

Wiadomo też, że w tym roku kontynuowana będzie akcja 50+, w ramach której osoby w wieku 50+ będą mogły bezpłatnie wejść na stadion miejski. Pojawi się także ciesząca się ogromną popularnością akcja "Pocztówka do babci". Uczestnicy festiwalu będą mogli wysłać bezpłatnie kartkę z festiwalu nie tylko do babci czy dziadka, ale też np. do znajomego.

Up To Date festiwal to impreza, która przyciąga wielbicieli ambitnej muzyki elektronicznej i niebanalnego hip-hopu. Jej tegoroczna, dziewiąta już edycja odbędzie się w dniach 7-8 września.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1403 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39