Kto wystartuje z Nowej Lewicy na Podlasiu? Na liście 28 nazwisk [LISTA]

2023.09.04 16:44
Na liście Nowej Lewicy do wyborów parlamentarnych startuje aż 28 nazwisk. Została zatwierdzona w piątek (18.08) i znajdują się na niej zarówno Podlasianie, jak i Podlasianki, gdyż połowę listy zajmują mężczyźni, a połowę kobiety.
Kto wystartuje z Nowej Lewicy na Podlasiu? Na liście 28 nazwisk [LISTA]
Fot: Olga Marszałek

Lista Nowej Lewicy w Podlaskiem zawiera przedstawicieli różnych ugrupowań, takich jak Wiosna, SLD, Razem czy OPZZ i liczy łącznie 28 kandydatów na 14 miejscach w Sejmie z regionu. Przy tworzeniu listy zastosowano zasadę naprzemiennego występowania mężczyzn i kobiet, podobnie jak na liście Koalicji Obywatelskiej. Warto również zaznaczyć, że osoby, które zostały wystawione przez Nową Lewicę to mieszkańcy naszego regionu.

- Nie ma naszej liście żadnych spadochroniarzy w przeciwieństwie do Konfederacji, czy do Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy z tego dumni, ponieważ o sprawach Podlasia wiedzą najlepiej mieszkańcy, czyli osoby kandydujące z listy, a nie osoby, które przyjeżdżają tylko i wyłącznie na wybory, żeby po 15 października opuścić nasze województwo - podkreśla Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Paweł Krutul.

Na czele podlaskiej listy Nowej Lewicy znajduje się Paweł Krutul, obecny poseł i współprzewodniczący tej partii w Podlaskiem. Jest on obecnie jednym z najbardziej aktywnych posłów, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej. W wywiadzie udzielonym "Wyborczej" Krutul wyraził, że głównym celem Nowej Lewicy jest uniknięcie rządzenia Prawa i Sprawiedliwości oraz udziału Konfederacji w rządzeniu. Ich priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa Polski, które nie będzie jedynie propagandowym narzędziem.

Na drugim miejscu Nowej Lewicy w Podlaskiem znajduje się Izabela Agnieszka Piasecka, była zastępczyni burmistrza Augustowa w latach 2012-2014, a obecnie aktywna działaczka społeczna i samorządowa. Trzecie miejsce zajął Seweryn Prokopiuk, socjolog urodzony w Bielsku Podlaskim. W pierwszej 5 listy znaleźli się również Andrzej Stepanczenko, inżynier zajmujący się montażem instalacji sanitarnych, oraz Eugenia Ostaszewicz, była wójt gminy Bielsk Podlaski.

Na liście Nowej Lewicy w Podlaskiem kandydują również znani działacze, tacy jak były białostocki radny Mikołaj Mironowicz, Justyna Rembiszewska, Grzegorz Janoszka i Seweryn Prokopiuk. Wśród kandydatów jest również Leszek Gryc, były kandydat na burmistrza Michałowa. Listę zamyka Andrzej Aleksiejczuk, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Krajowego Związku Zawodowego Ciepłowników przy Enea Ciepło w Białymstoku, który działa na rzecz praw pracowników w ramach OPZZ.

Tak prezentuje się pełna lista Nowej Lewicy w Podlaskiem:

1. Paweł Krutul
2. Izabela Agnieszka Piasecka
3. Seweryn Prokopiuk
4. Andrzej Stepanczenko
5. Eugenia Ostaszewicz
6. Agnieszka Dąbrowska
7. Grzegorz Janoszka
8. Monika Graff
9. Kazimierz Walijewski
10. Izabela Teresa Czerniawska
11. Mikołaj Mironowicz
12. Wioletta Dziedziul
13. Jarosław Niczewski
14. Alicja Iwaniuk
15. Leszek Gryc
16. Justyna Rembiszewska
17. Mateusz Romaniuk
18. Helena Paszkowska
19. Jakub Popławski
20. Michalina Artysiewicz
21. Adam Kozioł
22. Magda Dorochowicz
23. Artur Leonowicz
24. Maria Kowalczyk
25. Andrzej Gawryluk
26. Emilia Pianka
27. Helena Goj
28. Andrzej Aleksiejczuk

- Dla nas Podlasie nie tylko się podoba, ale jest to nasze miejsce zamieszkania. Tu żyjemy, pracujemy i chcemy, aby to Podlasie się rozwijało dla nas, z naszym udziałem - podkreśla wiceprzewodniczący Rady OPZZ Województwa Podlaskiego Andrzej Aleksiejczuk.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1819 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39