Kto zdobędzie Złotego Golfa? Wielkie święto podlaskiego kina

2018.10.09 10:41
Już w sobotę (13.10) można będzie obejrzeć premierowy pokaz najnowszego zestawu Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja 2018. Na wydarzenie zaprasza DKF "GAG" działający przy Białostockim Ośrodku Kultury.
Kto zdobędzie Złotego Golfa? Wielkie święto podlaskiego kina
Fot: BOK

Nagroda Publiczności i after party

W programie FPA! jest dawka niezależnego krótkometrażowego kina, mix technik i stylów oraz konfrontacja amatorów z pracami twórców uznanych w Polsce i za granicą. Pokaz rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00 w kinie Forum. Wstęp jest wolny.

W tym roku powraca Nagroda Złotego Golfa, czyli Nagroda Publiczności - zdobędzie ją jeden film wybrany z całego konkursu, na który publiczność odda najwięcej głosów. Jego twórca otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł.

Po pokazach filmowych w ramach akcji Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja 2018 w klubie Fama wystąpią - MIFI oraz Flaszki i Szlugi. Flaszki i Szlugi to połączenie rapu z daleko wybiegającą elektroniką. Rodzeni bracia mają na koncie albumy: "Kopę lat", "Fis or die", "Chyba na pewno", "Nareszcie" oraz dwie EP-ki. Obecnie są przed wydaniem nowego LP "Opór", gdzie rap łączą z muzyką techno. Premiera "Oporu" zaplanowana jest na 31 października, a w Famie duet zagra materiał przedpremierowo

MIFI to przedstawiciel młodej, ambitnej sceny dub/chill/goa/etno we wschodniej Polsce. Obecnie znany jest z projektu i współpracy z Miss God, Królewski Sound czy też klubem Metro, jak również współtworzy "Tribalanga Festiwal".

Początek imprezy ok. godz. 21.00. Na zakończenie zaś - tradycyjne "nocne filmowców rozmowy".

"24 kolory", czyli wystawa w Famie

Oprawę graficzną tegorocznej odsłony akcji Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja przygotowała Monika Wyłoga - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Druku i Tkaniny. Dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Marka Czajkowskiego w 2012 roku. Poza malarstwem zajmuje się także ilustracją i projektowaniem nadruków oraz plakatów. W jej pracach przeplatają się przedstawienia zwierząt, dzieci, pięknych ludzi, nieskończony kosmos i brokat. Od lat zakochana w pewnym białostoczaninie, naturze, kolorach i mocy Podlasia.

Tegorocznej edycji akcji Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja towarzyszy wystawa Moniki Wyłogi "24 kolory". To prezentacja jej wybranych ilustracji. Prace powstały na przestrzeni kilku lat, w charakterystycznej dla artystki technice rysunku mazakami. Kluczem przy ich selekcji było pokazanie bogactwa barw oraz możliwości, jakie daje najzwyklejsza paczka 24 kolorowych mazaków. Na wystawie zobaczymy m.in. satyryczne ilustracje, portrety kobiet, przedstawienia egzotycznych zwierząt. Styl ilustratorki charakteryzuje się dużą dbałością o detal, bogactwem faktur i szeroką paletą kolorystyczną.

Ekspozycję można oglądać od 13 października do 19 listopada.

Zobacz też: Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja 2018

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1311 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39