Kto zorganizuje dzieciom atrakcje w wakacje? Można wykorzystać ponad 140 tys. zł

2019.05.14 15:27
Ponad 140 tys. zł to kwota przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku młodych białostoczan podczas tegorocznych wakacji. Miasto ogłosiło coroczny konkurs ofert. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 27 maja.
Kto zorganizuje dzieciom atrakcje w wakacje? Można wykorzystać ponad 140 tys. zł
Fot: pixabay.com

Jak co roku miasto zamierza zorganizować dla młodych białostoczan letni wypoczynek. Na razie poszukiwane są podmioty, które się tym zajmą. Do otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży można zgłaszać różne projekty na 2019 rok. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży. Budżet konkursu to 141 558 zł.

Wśród zgłoszonych projektów mogą znaleźć się półkolonie (stałe grupy dzieci uczęszczające na zajęcia w określonym czasie, realizujące program pod okiem wychowawcy) oraz kolonie, biwaki i obozy wypoczynkowe (kilkudniowe pobyty lub wędrówki z wykorzystaniem bazy noclegowej oraz aktywnym programem wypoczynku). Trzeba je zrealizować w terminie między 22 czerwca a 31 sierpnia.

– Co roku organizujemy otwarte konkursy ofert na realizację zimowego oraz letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z Białegostoku – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Zależy nam na tym, żeby młodzi białostoczanie mogli ciekawie i aktywnie spędzić czas w trakcie przerwy od szkolnych zajęć.

Ofertę należy sporządzić i złożyć za pośrednictwem platformy Witkac.pl. Następnie trzeba ją dostarczyć w wersji papierowej do Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku do dnia 27 maja. W ubiegłym roku na organizację wypoczynku dzieci i młodzieży z Białegostoku Miasto przeznaczyło w sumie około 200 tys. zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1480 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39