Kujawska 5. Jest szansa, że przestanie zalewać mieszkańców

2018.04.24 10:35
Regularnie zalewane bloki przy Kujawskiej 5 będą miały nowy wyjazd od ul. Chrobrego. To może rozwiązać ich problem z podtopieniami.
Kujawska 5. Jest szansa, że przestanie zalewać mieszkańców
Fot: pixabay.com

Mieszkańcy bloków przy ul. Kujawskiej 5a i 5b mieli do tej pory nie lada problem. Budynki, w których mieszkali, były zbudowane w taki sposób, że gdy przez miasto przechodziły nawałnice, to w ich garażach można było pływać, ponieważ woda sięgała metra wysokości.

Wiele osób tam mieszkających poniosło straty, które można liczyć w setkach tysięcy złotych, przede wszystkim dotyczy to samochodów, które stały w garażach. Mieszkańcy twierdzili, że największe problemy zaczęły się od momentu wybudowania ronda w pobliżu ich bloków. Do tej pory garaże były podtapiane, ale nie w takim stopniu.

Rozwiązaniem tej sytuacji ma być zamknięcie wjazdu od strony ulicy Kujawskiej i stworzenie nowego od ul. Chrobrego. To była część pierwotnej koncepcji, która zakładała, że garaż będzie przelotowy. Jednak plany inwestora zmienili wówczas planiści.

Teraz musieli jednak skorygować swoje wcześniejsze postanowienia i umożliwić w planie zagospodarowania dla tego terenu zbudowanie wjazdu z drugiej strony. Radni zgodnie przyjęli proponowane zmiany. Tylko ciekawe, czy uda się to zrobić przed wiosennymi i letnimi deszczami, które znów mogą grozić podtopieniami w wielu częściach miasta.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1515 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39