Kultowe miejsce w Białymstoku przejdzie metamorfozę. Powstanie tam nowy mural

2024.06.15 11:52
W centrum naszego miasta powstanie nowy mural. Przemianie ma zostać poddana ściana przy popularnym barze "Podlasie".
Kultowe miejsce w Białymstoku przejdzie metamorfozę. Powstanie tam nowy mural
Fot: Daria Lickiewicz

Bar "Podlasie", znajdujący się w centrum naszego miasta jest doskonale znany każdemu białostoczaninowi. To kultowy bar PSS Społem Białystok, który od wielu lat serwuje domowe dania, ciesząc się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Lokal ten znajduje się w przejściu między Rynkiem Kościuszki a Aleją Bluesa. To właśnie na ścianie tego miejsca już niebawem ma powstać nowy mural. W projekt zaangażowany jest Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. O przedsięwzięciu poinformowano w wideo opublikowanym na Facebooku "PSS Społem w Białymstoku".

- Wydział Architektury został zaproszony do udziału w tej metamorfozie. Obejmuje ona wykonanie projektu i realizację muralu w ramach ogłoszonego konkursu. Grafika komputerowa stworzona przez naszych studentów ma nawiązywać do historii miasta i podnieść walory estetyczne tego ważnego punktu w przestrzeni miejskiej - mówi w wideo prodziekan ds. studenckich i kształcenia Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej Magdalena Toczydłowska.

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, którzy pragną wykonać projekt muralu, mogą zgłaszać swoje projekty do końca lipca tego roku. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w sierpniu, natomiast realizacja przemiany muralu planowana jest na wrzesień. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

728 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39