Kultowy film z muzyką na żywo! [KONKURS]

2024.01.03 14:51
Już w najbliższy piątek (5 stycznia), w białostockim Nie Teatrze odbędzie się pierwsze w nowym roku wydarzenie. Zobaczymy projekcję filmu Bustera Keatona "Młody Sherlock" wzbogaconą o wykonaną przez Orkiestrę Ludwika Sarskiego muzykę na żywo.
Kultowy film z muzyką na żywo! [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Na scenie białostockiego Nie Teatru zagości nietypowy duet. Dwuosobowa Orkiestra Ludwika Sarskiego najlepiej czuje się w rytmach tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej. Kolektyw artystyczny został założony przez dwóch multiinstrumentalistów i kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Jak zapewniają organizatorzy, duet ten dostarczy widzowi niezapomnianych przeżyć, dzięki którym w tej samej chwili będziemy mogli poczuć się jak w kinie i na koncercie.

Muzycy zagrają do projekcji komedii Bustera Keatona "Młody Sherlock" z 1924 roku, a po jej zakończeniu wykonają dla nas swój autorski recital.

Fabuła filmu

Głównym wątkiem tej historii jest rywalizacja dwóch mężczyzn o względy pewnej kobiety. Oczywiście, jak w każdym dobrym filmie, musi pojawić się czarny charakter. Dokonuje on kradzieży przywłaszczając sobie należący do ojca swojej wybranki zegarek. O dokonanie tego czyny zostaje oskarżony operator projektora - Buster Keaton.

Załamany Keaton wraca do swoich codziennych obowiązków w kinie. Znużony obsługą maszyny zasypia. Nachodzi go nieprawdopodobny sen, w którym jego życie staje się filmem. Bohater staje się Sherlockiem Holmesem Jr poszukującym skradzionych pereł. Jak zakończy się ta niezwykła historia?

Projekcję z muzyką na żywo obejrzymy już w najbliższy piątek (5 stycznia) o godzinie 19:00 na deskach białostockiego Nie Teatru.

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na te wydarzenie: KONKURS


Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1604 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39