Kultura a pandemia: co dalej? Głos artystów

2020.05.06 11:01
W najbliższy czwartek o odbędzie się druga debata z cyklu "Kultura a pandemia: co dalej?" organizowana przez Up To Date Festival. Wezmą w niej udział artyści.
Kultura a pandemia: co dalej? Głos artystów
Fot: pixabay.com

"Kto by pomyślał, że będziemy chować się w maseczkach i kryć po domach, że będziemy martwić się o bliskich, a nierzadko też o samych siebie? Na naszych oczach w wyniku pandemii upadają nie tylko firmy, marki, przeróżne inicjatywy, ale i przestrzeń kultury... Do jakiego zatem świata wrócimy, gdy zgaśnie pandemia? Jaki świat kultury zastaniemy?" - piszą pomysłodawcy debaty.

Postanowili wyjść naprzeciw sytuacji i zadać te pytania głośno - i jako twórcy kultury, i jako jej odbiorcy. Tym razem pragną rozmawiać nie z kuratorami - przedstawicielami festiwali czy klubów, jak to było podczas poprzedniego spotkania, jakie zrealizowali w formie debaty live - ale z samymi twórcami.

Do udziału w dyskusji zaprosili artystów, których życie artystyczne to nie tylko pasja, ale i praca. Będą rozmawiać z tymi, dla których pandemia oznacza odwołane występy czy trasy koncertowe. Jak ma wyglądać życie artystów w dobie pandemii i stopniowego wychodzenia z jej objęć? Co dalej?

W debacie udział wezmą: Błażej Malinowski, Justyna Święs (The Dumplings), Katarzyna Trylnik, Krzysztof Drabikowski, Piernikowski, Radek Krzyżanowski (KAMP!) i Resina.

Dyskusję moderować będzie Andrzej Bajguz. Początek o godz. 12.00 na fanpage Up To Date Festival.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1031 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39