POLECAMY
Znaleziono 18444 wiadomości
Kategoria
Kultura i Rozrywka 2012.04.17 00:00
"Las - Fotografie Lasów Państwowych" to autorska wystawa leśnika Romana Rogozińskiego z Nadleśnictwa Augustów. Od wtorku, 17 kwietnia można ją oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej.
To nie jest zwykła impreza klubowa. Na każdym evencie Fruit Of The Loop, prócz smakowitej muzyki, rozdawane są świeże owoce zanurzone w szampanie, a ciała uczestników malowane w barwne wzory. Wszystkie atrakcje już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia w białostockim klubie Metro.
Koncert Galowy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia rozpocznie cykl wydarzeń muzycznych w ramach Wiosny Młodzieży Artystycznej.
Kultura i Rozrywka 2012.04.16 00:00
Pokazem zdjęć i projekcją filmów z wypraw prowadzonych przez Monikę i Marcina Obałków: Traktoriada, Z kopyta, Polska ekspedycja amazońska zainauguruje jutro działalność klub Globtrotera ToTuToTam.
Już tylko pięć tygodni zostało do rozpoczęcia tegorocznego święta studentów w Białymstoku. Wciąż nie ujawnione zostały wszystkie zespoły, które zagrają na juwenaliowej scenie. Trwają jeszcze przesłuchania przeglądu kapel - Barabany, a konkurs karaoke został przesunięty na późniejszy termin. Dodatkowo, we wtorek, 17 kwietnia rusza nowy konkurs. "Znajdź się na plakacie".
Andropauza, to męska odmiana klimakterium. Z tą różnicą, że kobiecie w tym stanie należy wybaczać więcej, natomiast mężczyzna sam sobie takiej kondycji wybaczyć nie może, bo tak jak kobiet, jej nie rozumie. A żyć trzeba!
Jesteście trzecią publicznością, która słyszy nasz nowy materiał - zwrócił się do osób zgromadzonych w piątkowy wieczór w Famie Wojtek Mazolewski, lider i basista Pink Freud. Grupa jest właśnie w trasie promującej najnowszy krążek.
"Zegarmistrz światła" i inne znane piosenki wykona w poniedziałek, 16 kwietnia w kinie Ton jeden z najsłynniejszych polskich piosenkarzy i kompozytorów - Tadeusz Woźniak. Koncert charytatywny poświęcony jest potrzebom podopiecznych Fundacji Dzieciom "Promyk Radości".
Chciałem scalić wizerunek człowieka z miejscem, w którym żyje - mówi Michał Zieliński, autor wystawy prezentowanej w specjalnie przearanżowanej przestrzeni Centrum im. L. Zamenhofa.
Kultura i Rozrywka 2012.04.13 00:00
Trwa trasa promująca najnowszy krążek Te-Trisa - "Lot 2011". Wśród miast, które doczekają się międzylądowań znalazł się również Białystok, który jako pierwsze miasto w Polsce usłyszy "Lot" w towarzystwie muzyków i instrumentalistów.
Dzieci w wieku od 7 do 10 lat wraz z opiekunami mogą wziąć udział w najbliższą sobotę i niedzielę w zajęciach przygotowanych przez muzealników z białostockiego ratusza.
Łódzka grupa Blue Cafe i orkiestra Sinfonia Varsovia wystąpią na tegorocznych Dniach Miasta. Zwieńczeniem czerwcowego świętowania będzie występ holenderskiej wokalistki Caro Emerald, która na dziedzińcu pałacu Branickich da pierwszy w Polsce koncert.
Pokazy oryginalnych filmów, klimatyczny koncert, wystawa fotografii umożliwią berlińczykom zanurzenie się w przestrzeni unikalnej cyfrowej modlitwy, w rytmie natury, wśród drewnianych budowli, reliktów komunizmu oraz skromnych i prostych ludzi z Podlasia.
Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza w piątek (13.04) do salonu przy ul. Legionowej 2 na otwarcie wystawy fotografii Marka Doleckiego "W krainie proroków".
W piątek (13.04), w Wielkiej Synagodze w Tykocinie, odbędzie się wernisaż wystawy "Synagogi i cmentarze południowo-wschodniej Polski".
Drużyny Kamila Bednarka, Ryszarda Rynkowskiego, Janusza Panasewicza i Meza zobaczymy w najbliższym odcinku programu "Bitwa na głosy". W ekipie frontmana Lady Pank śpiewają też reprezentanci Białegostoku.
Kultura i Rozrywka 2012.04.12 00:00
Avant-pop z rockową energią, zew natury połączony z maszynową precyzyjnością oraz odrobiną liryzmu? Jak brzmią "Miękkie maszyny" Karoliny Cichej? Najnowsze piosenki artystki poznają uczestnicy koncertów w ramach podlaskiej trasy, promującej płytę zdolnej białostoczanki.
Trzy tragiczne momenty w historii białostockich Żydów są punktami odniesienia, by opowiedzieć o przyszłości, pamięci o przeszłości, a także o dialogu i integracji. Te tematy porusza najnowsza sztuka Białostockiego Teatru Lalek, stworzona przez Erica Bassa, amerykańskiego reżysera żydowskiego pochodzenia.
Andrzej Sosnowski, jeden najważniejszych współczesnych poetów będzie gościem drugiego spotkania z cyklu "Wiersz wychodzi z domu". Wieczór z literaturą odbędzie się w piątek, 13 kwietnia w Teatrze TrzyRzecze.
Michał Zieliński podjął się osobliwego zadania. Postanowił utrwalić wizerunki starszych osób, wpisać je literalnie w miejsca, które wiążą się z ich życiem.
Drogówka 2026.07.09 17:00
Kultura i Rozrywka 2026.07.09 15:35
Aktualności 2026.07.09 15:00
Aktualności 2026.07.09 13:00
Kultura i Rozrywka 2026.07.09 12:39
Sport 2026.07.09 11:00
Biznes 2026.07.09 10:36
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji