POLECAMY
Znaleziono 18444 wiadomości
Kategoria
Kultura i Rozrywka 2012.04.03 00:00
Pierwszymi ogłoszonymi gwiazdami zagranicznymi tegorocznego Pozytywnych Wibracji są Ben L'Oncle Soul oraz Omar. W lipcu w Białymstoku wykonają swoje, znane na całym świecie, przeboje. Obydwaj artyści wystąpią w Polsce po raz pierwszy.
Krew się polała na listopadowej premierze najnowszego spektaklu Grupy Coincidentia. Drakul Nosferatu znowu zaatakuje. Odważni widzowie już mogą rezerwować czas. "Krwawa jatka" będzie grana we wtorek, 10 kwietnia.
Uchwycić muzykę w kadr - takie zadanie mieli studenci, którzy zgłosili się do Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej - Pstrykaliada 2012. We wtorek, 3 kwietnia w foyer kina Forum będzie można obejrzeć wszystkie prace przesłane do regionalnego etapu oraz zobaczyć najlepszą z nich.
Do Juwenaliów coraz bliżej! Już we wtorek, 3 kwietnia rusza Przegląd Muzyczny Barabany, a do połowy miesiąca trwa przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu Karaoke oraz zgłaszanie setów didżejskich do konkursu "Zagraj w Alter.Namiocie".
Stanisław Szumski jest autorem zwycięskiego plakatu, który będzie promował tegoroczne Dni Sztuki Współczesnej.
Kultura i Rozrywka 2012.04.02 00:00
Gorący koncert flamenco, otwarte warsztaty, hiszpańska fiesta, wystawa, najnowsze filmy hiszpańskojęzyczne - to główne atrakcje Dni Hiszpańskich, które zakończyły się w sobotę. Byliśmy patronem medialnym piątej edycji imprezy.
Okna zadbane i zrujnowane, zwyczajne i zabytkowe, z bibelotami na parapetach, okiennicami, kwiatami, zamurowane… W miniony piątek w Centrum im. Ludwika Zamenhofa otwarto wystawę "Okna" Viktorii Marinov.
Kultura i Rozrywka 2012.03.31 00:00
Wystawa "Przewodnicy dusz" Marty Rosolskiej to kolekcja czarno-białych fotografii, przedstawiających szamanów z Tuwy w trakcie rytuałów z bębnem. W sobotę (31.03), w galerii Amitu w Tykocinie, odbędzie się jej wernisaż.
W niedzielę (1.04) Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza do swojej siedziby przy ul. Waryńskiego 24a na "Muzyczny Prima aprilis".
Niedzielne spotkanie z cyklu "Muzyka łagodzi obyczaje" w Operze i Filharmonii Podlaskiej to gratka dla ambitnego i mocnego kina. Pokazany zostanie "Czarny łabędź" Darrena Aronofsky'ego z nagrodzoną Oscarem kreacją Natalie Portman.
Spektakl "Umajenie" to liryczna opowieść o przyjaźni, marzeniach i stawianiu czoła trudnościom, przygotowana specjalnie dla najmłodszej widowni. To drugie dzieło Sceny Szczyty, działającej przy Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej we wsi Szczyty-Dzięciołowo.
W niedzielę, 1 kwietnia, z okazji 7. rocznicy śmierci błogosławionego Jana Pawła II w kościele św. Trójcy w Supraślu odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Scholi Teatru Węgajty w 6-osobowym składzie.
Kultura i Rozrywka 2012.03.30 00:00
Nieskomplikowana, frywolna, trochę naiwna, zawsze niosąca wsparcie - piosenka okresu zawieruchy wojennej. To właśnie ona będzie bohaterką kolejnych zajęć z cyklu Muzealny Plac Zabaw. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Wojska w Białymstoku.
Czy krowy potrafią sprzątać? Jeśli za sprzątnie uznać można przetarcie okna ogonem i postawienie na oknie bukietu zawilców - to jak najbardziej. Pan Wrona ma jednak inne zdanie. Coś takiego nazywać sprzątaniem? Już on pokaże Mamie Mu, jak się sprząta oborę!
Są niebezpiecznie śmieszni i Paranienormalni. To nie jest żart primaaprilisowy, że 1 kwietnia, dwukrotne show w Operze i Filharmonii Podlaskiej da jeden z czołowych polskich kabaretów.
Ryzyko, precyzcja, magia i... jeżozwierze. W najbliższą niedzielę, 1 kwietnia do Białegosotku przyjedzie Cyrk Zalewski, który obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia.
To będzie historyczne wydarzenie. Po latach przerwy, do grania wraca TZN Xenna - legenda polskiego punk rocka. Zespół supportować będzie Uran i Assuzeytuyw.
Okna stare i okna nowe, porządne i zaniedbane, wyszukane i niepozorne. Za każdym z nich kryje się historia, której bohaterami są mieszkańcy domów i ich goście, właściciele sklepów i ich klienci. Za każdym z tych okien kryje się mikroświat, niezliczone warianty opowieści, stworzonych przez naszą wyobraźnię i przefiltrowanych przez naszą indywidualną wrażliwość.
Wystawa "Przewodnicy dusz" Marty Rosolskiej to kolekcja czarno - białych fotografii, przedstawiających szamanów z Tuwy w trakcie rytuałów z bębnem. Są tu zarówno statyczne portrety, z których postaci spoglądają hipnotycznym, nieobecnym wzrokiem - jak i dynamiczne sylwetki uchwycone w transowym tańcu.
Kultura i Rozrywka 2012.03.29 00:00
"Piaskownica" Michała Walczaka w reżyserii Konrada Dulkowskiego to najnowsza propozycja Teatru TrzyRzecze. Współczesny dramat opowiada o niespełnionej, bo niemożliwej miłości. Ona i On mają wobec siebie inne oczekiwania, a żadna ze stron nie chce pójść na kompromis.
Drogówka 2026.07.09 17:00
Kultura i Rozrywka 2026.07.09 15:35
Aktualności 2026.07.09 15:00
Aktualności 2026.07.09 13:00
Kultura i Rozrywka 2026.07.09 12:39
Sport 2026.07.09 11:00
Biznes 2026.07.09 10:36
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji