Kultura na weekend. Będą imprezy muzyczne, pikniki dla rodzin i wycieczki

2015.07.10 00:00
Lato w pełni, ale my opieramy się sezonowi ogórkowemu! Spędzając ten weekend (10-12.07) w Białymstoku albo w okolicy, nikt nie powinien się nudzić. Będą imprezy muzyczne, pikniki dla rodzin i wycieczki.
Kultura na weekend. Będą imprezy muzyczne, pikniki dla rodzin i wycieczki
Fot: www.babsztyl.com
Zespół Babsztyl to już legenda. Wystąpi w klubokawiarni Nora

Koncertowo

W piątek w klubokawiarni Nora zagra Babsztyl. Legendę zespołu zbudowały piosenki nie tylko emitowane na antenie radia czy TVP, ale przede wszystkim krążące w drugim obiegu szlagiery "Kiedy góral umiera", "Wypić wypijemy", "W siną dal" czy "Hej, przyjaciele". Nadal brzmią one przy ogniskach, pod żaglami i na górskich szlakach.

Koncert zespołu "Babsztyl"

W piątek także Koncert zespołu Mental w Hary Motorcycle Pub, zaś w sobotę intrygujący miks nurtów jazzowych i funkowych w wykonaniu Tree... Oh!?

Tree... Oh!? Koncert w Hary Motorcycle Pub.

W sobotę w klubie Sześcian zagra Highway. Muzyka tego zespołu to połączenie rocka lat 70., bluesa, boogie oraz country.

Highway - koncert w Sześcianie

W ten weekend rusza też cykl Katedralnych Koncertów Organowych. Podczas jego inauguracji wystąpią Szwed Leif Dahl na organach oraz białostoczanin Jakub Kotowicz na marimbie.

XX Katedralne Koncerty Organowe

Dla tych, który zdecydują się na wypad za miasto, polecamy Suwałki Blues Festival 2015 oraz II Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy & Wiara, Nadzieja, Miłość.

Festynowo

W sobotę przed Teatrem Dramatycznym piknik "Sieciaki na Wakacjach". Będą na nim ciekawe stoiska edukacyjne, np. Sieciokino, w którym najmłodsi obejrzą kreskówki oraz filmy na temat bezpieczeństwa w sieci oraz Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Nie zabraknie konkursów oraz strefy rozrywki, w której dzieci będą mogły kolorować sieciakowe kolorowanki i rozwiązywać quizy, rebusy i zagadki dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami online.

10. edycja jubileuszowego pikniku edukacyjnego Sieciaki na wakacjach

W sobotę Sianokosy nad Narwią. Impreza to przede wszystkim tradycyjny konkurs koszenia kosą. Dla wszystkich także warsztaty plenerowe: garncarz, strzelanie z łuku, rzut oszczepem, wiklina, szkliwienie i wypał raku, malowanie ekotoreb, warsztaty florystyczne czy wyplatanie wianków. Oprócz tego odbędzie się kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych oraz roślin.

"Kupalle, sianokosy nad Narwią... Powrót do korzeni"

W niedzielę także Piknik Rodzinny Choroszczy "Dawne gry i zabawy towarzyskie". W jego programie między innymi: krokiet, wolant, ślepa babka, zabawy z amorkiem, bańki mydlane, gąska i gry planszowe. Z kolei w Białostockim Muzeum Wsi zostaną przedstawione tajniki pracy garncarza oraz sekrety drewnianych rzeźb.

Bliżej muzealnych ekspozycji - spotkanie wakacyjne.

W zupełnie innych klimatach można pobawić się na festynie z okazji urodzin Radia Jard. Tradycyjnie będzie na nim królować muzyka disco polo.

XVIII urodziny Radia JARD 89,2 FM

Turystycznie

Na piątek nietypowa propozycja - Szwędaczki Supraskie. To wędrówka piesza z przewodnikiem. Jej uczestnicy idą po zmierzchu z pochodniami, a po drodze przewodnik opowiada legendy supraskie, podania ludowe i wskazuje ciekawe miejsca. Wróżba z nasion i spotkanie z Duchem Puszczy na trasie gwarantowane.

Szwędaczki Supraskie

Natomiast w niedzielę Wycieczki Objazdowe po Białymstoku z licencjonowanym przewodnikiem turystycznym. Tradycyjnie odbywają się one zabytkowym autobusem marki Jelcz.

Wycieczki Objazdowe po Białymstoku

To tylko niektóre z weekendowych atrakcji. Wszystkie imprezy znajdziecie tu.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1447 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39