Kultura na weekend. Sylwester przed Ratuszem, w Operze lub w kinie [WIDEO]

2017.12.29 08:05
Weekend upłynie pod znakiem sylwestrowych zabaw. Nowy Rok można przywitać na Rynku Kościuszki, na galowym koncercie w Operze, na imprezie lub w kinie.
Kultura na weekend. Sylwester przed Ratuszem, w Operze lub w kinie [WIDEO]
Fot: pixabay.com

Sylwester miejski na rynku

Mateusz Grędziński, Arek Kłusowski oraz Lanberry wystąpią podczas sylwestra miejskiego. Do tańca zagra Live Orkiestra. Zabawa rozpocznie się tradycyjnie przed Ratuszem o godz. 21.00. Nowością będzie pokaz laserów.Sprawdź: Sylwester miejski w Białymstoku

Sylwester w Operze

Największe przeboje musicalu, operetki i filmu zabrzmią podczas sylwestra w Operze. Wykonają je soliści: Damian Aleksandra, Adam Zdunikowski, Monika Ziółkowska, Anna Wolfinger, Marta Wiejak, Dorota Białkowska, Hanna Różankiewicz, Bartłomiej Łochnicki i Maciej Nerkowski. Zagra Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka.

Sprawdź: Sylwester w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Maraton sylwestrowy w kinie

To będzie zabawa sylwestrowa w towarzystwie gwiazd polskiego kina. W Heliosie w Atrium Biała i Galerii Jurowiecka można wybierać dwa zestawy filmowe. W pierwszym są filmy: "Król rozrywki" i "Gra o wszystko", a w drugim - "Gotowi na wszystko. Exterminator" z Agnieszką Więdłochą, Erykiem Lubosem i Pawłem Domagałą i "Atak paniki" Magdaleną Popławską, Arturem Żmijewskim i Dorotą Segdą. Catering przygotuje restauracja Kawelin.Repertuar kin

Sylwester w Teatrze Dramatycznym

"Mayday" to jedna z najlepszych komedii autorstwa Raya Cooneya - brytyjskiego komediopisarza, określanego jako mistrza farsy. Sztuka opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet. Na skutek wypadku, jego tajemnica wychodzi jednak na jaw, co wywołuje lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawiają, że "Mayday" od ponad trzydziestu lat rozśmiesza publiczność na całym świecie. Na widzów będzie czekała lampka szampana.

W kinie: powrót misia Paddingtona

W kolejnej odsłonie swoich przygód, Paddington jest pełnoprawnym członkiem rodziny Brownów. Mieszka z nimi w szczęściu i spokoju w Windsor Gardens, gdzie stał się przy okazji uwielbianym członkiem lokalnej społeczności i wszędzie gdzie się pojawia, niesie ze sobą dużo radości i... odrobinę dżemu. W trakcie poszukiwań idealnego prezentu na setne urodziny swej ukochanej cioci Lucy, Paddington zauważa w antykwariacie pana Grubera wyjątkowo urodziwą książkę-rozkładankę. Aby zarobić na jej kupno, dzielny miś podejmuje się szeregu dziwacznych prac. Jednakże książka zostaje pewnego dnia skradziona i tylko od Paddingtona oraz Brownów będzie zależało, czy tożsamość złodzieja zostanie ujawniona...Repertuar kin

"Hollywood Białystok" - premiera filmu

Film opowiada o burzliwej historii amatorskich działań filmowych w latach 90. XX w., a także pracy działającego ówcześnie Klubu Filmowego Projektor. W gronie offowych legend polskiego kina znajdziemy m.in.: Piotra Krzywca, Wojtka Koronkiewicza, Kobasa Laksę, Cezariusza Andrejczuka, Sławka Cywoniuka, Jurka Zińczuka i Mirka Puciłowskiego. W filmie występują m.in.: Krzywiec, Jurek Owsiak, Paweł Małaszyński, Ryszard Doliński i Jarosław Papaj. Premiera odbędzie się w piątek w kinie Forum.

Sprawdź: Premiera filmu "Hollywood Białystok"

Na teatralnym afiszu

"Autostrada" - pogodna, a momentami bardzo zabawna historia o miłości i śmierci oraz o życiu pełnią życia, nawiązuje do "Siódmej pieczęci" Bergmana i najlepszych filmów Woody'ego Allena. Spektakl w Teatrze Dramatycznym reżyseruje znany aktor Andrzej Mastalerz. Polską prapremierę sztuki zaplanowano w piątek.

Sprawdź: "Autostrada" - premiera w Teatrze Dramatycznym

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
852 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39