Kuratorskie oglądanie "Protoplazmy". Konkurs na recenzję wystawy

2010.08.18 00:00
Jeśli nie widziałeś jeszcze wystawy "Protoplazma" w Starej Elektrowni, jeśli widziałeś, ale uważasz, że sztuka współczesna jest nieczytelna i niezrozumiała, we czwartek, 19 sierpnia będzie okazja, by przyjrzeć się pracom razem z kuratorem.
Kuratorskie oglądanie "Protoplazmy". Konkurs na recenzję wystawy
Fot: materiały organizatora
Kadr z video-artu Michała Gwiazdkowskiego

O wystawie opowie Iza Tarasewicz, absolwentka poznańskiej ASP, tworząca na Podlasiu. Na pierwszą wystawę w nowej przestrzeni Galerii Arsenał wybrała 10-ciu młodych artystów. Paweł Dziemian, Natalia Fiedorczuk, Marcin Gwiazdowski, Justyna Kisielewska, Milena Korolczuk, Marta Mariańska, Paweł Matyszewski, Zofia Nierodzińska, Luks Piekut, Jan Szewczyk są również absolwentami lub studentami Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i także pochodzą z Podlasia.

Z końcem wakacji, coraz bliżej do finału konkursu na najlepszą recenzję. Teksty o wybranej wystawie Arsenału, "Protoplazmie" czy "Obrazie Kolekcji" można zgłaszać do 26 sierpnia. Uczestnikiem może być każdy, bez względu na wiek. Od 16 lipca, co tydzień w piątek, przyznawana jest nagroda za recenzję tygodnia, a 27 sierpnia jury wybierze najlepszy tekst całego konkursu. Prace należy przesyłać do środy każdego tygodnia na e-mail: konkurs@galeria-arsenal.pl. Recenzja nie może być dłuższa niż strona A4. Dzieło zwycięzcy zostanie opublikowane na łamach poniedziałkowego wydania Kuriera Porannego, w programie Pole Kultury Radia Białystok, na stronach internetowych TVP Białystok, Polskiego Radia Białystok oraz Galerii Arsenał.

MAG

1652 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39