Kurpie Zielone wystąpią z koncertami charytatywnymi

2021.12.10 11:15
W sobotę (11.12) Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Zielone wystąpią z dwoma koncertami na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum". Hospicjum to ludzie, którzy całe serce wkładają w pracę z chorymi, szczególnie tymi z chorobą nowotworową.
Kurpie Zielone wystąpią z koncertami charytatywnymi
Fot: Podlaski Instytut Kultury

Koncerty odbędą się się w sobotę (11.12), o godz. 14:00 oraz 17:00, w siedzibie Podlaskiego Instytutu Kultury (Spodki, ul. Rocha 14).

Hospicjum swoją pracę zaczynało od wolontaryjnej opieki domowej. Determinacja i sukcesywne dążenie do celu, którym jest pomoc ciężko chorym, zaowocowała rozbudową działań, by docierać do jak największej liczby potrzebujących. Z inicjatywy Towarzystwa powstało w 1992 r. pierwsze w Polsce stacjonarne hospicjum "Dom Opatrzności Bożej". Obecnie profil funkcjonowania jest rozszerzony o opiekę domową i nową formę opieki wytchnieniowej dla rodzin chorych.

"Kurpie Zielone" włączają się w akcję i poprzez dwa koncerty zwracają uwagę na potrzebę wsparcia działań na rzecz chorych. Koncert to również wyraz wdzięczności za pracę lekarzy, pielęgniarek, duszpasterzy, psychologów, rehabilitantów i terapeutów.

Podczas koncertów odbywać się będzie zbiórka funduszy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorym "Hospicjum".

W wykonaniu "Kurpi Zielonych" będzie można obejrzeć tańce i pieśni ludowe z Opoczyńskiego, Rzeszowskiego, Sądecczyzny, Łemkowszczyzny, Spisza czy też Żywca. W programie będzie można usłyszeć także piękne, lecz zapomniane kolędy i pastorałki z Podlasia oraz innych regionów Polski, które wprowadzą wszystkich w świąteczny klimat. Będzie także można zaśpiewać je razem z wokalistami i tancerzami zespołu!

Pula bezpłatnych wejściówek jest już wyczerpana, jednak będzie również dostępna transmisja koncertu na kanale YouTube Podlaskiego Instytutu Kultury, od godz. 14:00.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1261 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39