Kursy języka chińskiego. Politechnika otwiera certyfikowane centrum egzaminacyjne

2021.09.23 13:51
Politechnika Białostocka postanowiła uruchomić Centrum Egzaminacyjne z języka chińskiego. Zachęca też do udziału w organizowanych przez nią kursów.
Kursy języka chińskiego. Politechnika otwiera certyfikowane centrum egzaminacyjne
Fot: pixabay.com

Jedyne Centrum Egzaminacyjne HSK w północno-wschodniej Polsce

Największa uczelnia techniczna w regionie postanowiła otworzyć Centrum Egzaminacyjne HSK. Co istotne – będzie to jedyne takie centrum w północno-wschodniej części kraju.

- Już od 5 lat Politechnika Białostocka przybliża kulturę i tradycję Dalekiego Wschodu. Oferujemy kursy języka chińskiego dla dorosłych i dzieci, które kontynuowaliśmy online także w czasie pandemii. Organizujemy także warsztaty i prezentacje. Teraz naszą ofertę rozszerzamy o możliwość przystąpienia do certyfikowanego egzaminu z języka chińskiego HSK – mówi Krystyna Sitko, kierownik Klasy Konfucjańskiej Politechniki Białostockiej - Centrum Współpracy Polsko-Chińskiej.

Nowe centrum egzaminacyjne utworzono przy Klasie Konfucjańskiej Politechniki Białostockiej, dzięki umowie uczelni z Chinese Testing International. Pierwszych egzaminów, które ocenią jakość języka chińskiego można spodziewać się już w 2022 roku. Będzie możliwość zdawania ich na dwa sposoby – stacjonarnie oraz zdalnie. W obecnej sytuacji pandemii COVID-19 zakładane są różne warianty. Jeśli będzie się na przedłużała, wówczas Klasa Konfucjańska PB przeprowadzi specjalną edycję domowych egzaminów online Online Chinese Test (Home Edition).

Czym jest HSK? To ustandaryzowany test weryfikujący znajomość języka chińskiego. Jego celem jest ocena obcokrajowców w posługiwaniu się tym językiem nie tylko życiu codziennym, ale też akademickim czy zawodowym. Certyfikaty językowe HSK są uznawane na całym świecie.

Państwowe egzaminy ze znajomości języka chińskiego HSK przeprowadza tylko kilka centrów egzaminacyjnych w Polsce, w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Lublinie.

Politechnika Białostocka zaprasza też na organizowane kursy z języka chińskiego

Trwa rekrutacja na kursy chińskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowane przez Klasę Konfucjańską Politechniki Białostockiej. Zajęcia prowadzone są po angielsku przez nauczycielki z Pekinu. Do wyboru są grupy początkujące oraz kontynuujące naukę w trybie stacjonarnym bądź online – do wyboru. Zajęcia stacjonarne grup będą odbywać się w systemie 1x lub 2x w tygodniu (26 lub 56 godzin lekcyjnych) na kampusie uczelni. Z kolei zajęcia online odbywają się na platformie MS Teams także w systemie 1x lub 2x w tygodniu (26 lub 56 godzin lekcyjnych).

Kurs chińskiego jest atrakcyjny cenowo. Studenci, pracownicy PB za godzinę lekcyjną zapłacą jedynie 4 zł, osoby spoza uczelni – 13 zł.

Zapisy są przyjmowane do 7 października, wszystkie grupy rozpoczną zajęcia po 10 października. Chętni muszą wysłać [url=https://pb.edu.pl/klasa-konfucjanska/2021/08/25/zapisy-na-kursy-jezyka-chinskiego-2021-21/formularz zgłoszeniowy[/url] na adres e-mail: chinski@pb.edu.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje o kursach oraz egzaminach dostępne są na stronie Politechniki Białostockiej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1470 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39