POLECAMY
Wraz z nadejściem wysokich temperatur na Rynku Kościuszki w Białymstoku ponownie pojawiły się kurtyny wodne. Mieszkańcy mogą także korzystać ze specjalnych punktów poboru wody pitnej i napełniać bidony białostocką kranówką.
– Wiemy, że idzie fala upałów, dlatego mam nadzieję, że ten element będzie niósł ochłodę mieszkańcom Białegostoku, którzy będą przebywać na Rynku Kościuszki – mówił prezes zarządu Wodociągów Białostockich Przemysław Tuchliński podczas konferencji prasowej zorganizowanej w środę (24 czerwca). W tym roku na rynku ustawiono cztery kurtyny wodne. To jednak niejedyne rozwiązanie przygotowane z myślą o mieszkańcach podczas gorących dni. W centrum miasta działają także specjalne punkty, z których można bezpłatnie pobrać wodę z miejskiej sieci i napełnić nią bidon lub butelkę. Prezes Wodociągów Białostockich zachęcał mieszkańców do sięgania po białostocką kranówkę oraz korzystania z opakowań wielokrotnego użytku. – Białostocka kranówka jest najlepsza. Ja codziennie ją piję – podkreślił. Wodociągi Białostockie od lat promują picie kranówki. Podczas 52 imprez mieszkańcy otrzymali łącznie blisko 8 tys. litrów wody. W tracie konferencji mieszkańcy mogli otrzymać także bidony wielokrotnego użytku. Rozdawała je Kropelka Basia, zachęcając do regularnego nawadniania organizmu i korzystania z wody dostępnej w miejskich punktach poboru. Kurtyny wodne będą funkcjonowały w czasie gorących dni, gdy temperatura przekroczy 23 stopnie Celsjusza.
Diana Rusiłowicz
24@bialystokonline.pl
Aktualności 18:10
Aktualności 16:00
Nauka 16:00
Kultura i Rozrywka 15:00
Aktualności 14:00
Dom 13:40
Aktualności 13:21
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji