"Łaciate" w gronie najcenniejszych marek

2005.06.08 00:00
"Łaciate" - marka produktów Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol z Grajewa znalazła się na liście najcenniejszych i najsilniejszych polskich marek. Ranking po raz drugi przeprowadził dziennik "Rzeczpospolita" oraz firma doradcza "Ernst & Young". Wczoraj firmy, których marki uznano za najwartościowsze otrzymały statuetki MARQA.

Marka "łaciate" znalazła się na 32 pozycji w rankingu "Rzeczpospolitej" i "Ernst & Young" wśród najbardziej wartościowych marek w Polsce. Jej wartość określono na ponad 186 mln zł. W kategorii samych produktów żywnościowych "Łaciate" uplasowało się na 11 pozycji, zaś na miejscu 16 wśród najczęściej wybieranych marek. W kategorii siły marki "Łaciate" znalazło się na 13 pozycji w rankingu. Siła marki oceniana jest m.in. w oparciu o zachowania klientów wobec marki, postrzeganie marki oraz rodzaj rynku na którym działa.
Gama produktów grajewskiego Mlekpolu firmowanych znakiem "Łaciate" jest bardzo szeroka. W "łaciatych" opakowaniach kupić można m.in. mleko UHT, mleczka smakowe, mleczko do kawy, śmietanę, twarogi i masło. Przypomnijmy, iż według badań SMG/KRC oraz PENTOR - "łaciate": mleko UHT, śmietana oraz napoje mleczne są produktami najczęściej wybieranym i najchętniej kupowanymi przez klientów sklepów o powierzchni do 400 m kw.
MLEKPOL to największa polska spółdzielnia mleczarska, w której skład wchodzi siedem zakładów przetwórczych w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie, Zambrowie i Bydgoszczy. Jest liderem w produkcji mleka UHT, posiadając około 35% udziału w rynku tego mleka w kraju.

1646 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39