Lanie i remis. Podlaskie zespoły grały z przedstawicielami Warszawy

2022.03.27 19:30
W sobotę i niedzielę (26-27.03) podlascy III-ligowcy zmierzyli się z zespołami ze stolicy kraju. Jagiellonia II Białystok swój mecz z Polonią przegrała, natomiast Wissa wyszarpała w starciu z Ursusem remis.

Rezerwy Dumy Podlasia zaczęły rundę wiosenną od efektownego triumfu nad Wissą Szczuczyn (4:0). Później Żółto-Czerwoni zremisowali 3:3 z Unią Skierniewice, a w kolejce numer 23 podopieczni Adriana Siemieńca doznali bolesnej porażki. W sobotę, na stadionie przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie, drugi garnitur Jagi okazał się zdecydowanie słabszy od Polonii.

Pierwsza połowa nie zwiastowała jeszcze wysokiej klęski. Wprawdzie Czarne Koszule od 10. minuty, po trafieniu Krystiana Pieczary, prowadziły 1:0, ale gospodarze zagrożenie pod bramką Xaviera Dziekońskiego byli w stanie stworzyć jedynie po stałych fragmentach gry. Po zmianie stron przewaga Polonii była już niestety większa, co poskutkowało kolejnymi golami. Pieczara skompletował hat-tricka, następnie bramkę dołożył Wojciech Fadecki i rezerwy Jagi przegrały w Warszawie aż 0:4.

W niedzielę z innym stołecznym zespołem - Ursusem - rywalizowała Wissa. Beniaminek ze Szczuczyna długo przegrywał 0:1, lecz ostatecznie podlaska ekipa na własnym boisku nie przegrała. Gospodarze w samej końcówce spotkania zdołali pokonać bramkarza przyjezdnych, dlatego w meczu padł remis 1:1.

W następnej serii zmagań drugi garnitur Jagiellonii podejmie na swoim terenie Błoniankę Błonie, zaś Wissa uda się na bój z sąsiadem z ligowej tabeli, czyli Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra I, II i III liga, a także CLJ

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (1:0)
Bramki: Krystian Pieczara 10, 47, 59, Wojciech Fadecki 90
Jagiellonia II Białystok: Dziekoński - Dyszy, Augustyn, Majsterek, Tabiś (70' Pankiewicz), Orpik, Wiktoruk (70' Wasilewski), Wdowik (82' Głowicki), Surzyn, Zyśk (60' Bayer), Twarowski (82' Stawiarz)

Wissa Szczuczyn - Ursus Warszawa 1:1 (0:1)
Bramki: Mateusz Peda 81 - Michał Strzałkowski 4
Wissa Szczuczyn: Gostomski - Buzun (Kukliński), Łupiński, Samluk, Tomar, Tercjak, Osipiuk, Peda, Koncewicz (Jurczak), Toczydłowski, Jarmołowicz (Dojlida)