Lao Che w Famie. Przygotujcie się na wulkan energii

2010.02.18 00:00
To z pewnością będzie duże muzyczne wydarzenie. W środku srogiej zimy płocki septet Lao Che rozgrzeje publikę białostockiej Famy.

Przed kilkoma laty okrzyknięto ich jedną z najlepszych polskich formacji rockowych. Przyczynił się do tego koncept album "Powstanie Warszawskie" w całości poświęcony bohaterskiemu zrywowi. Połączyli na nim archiwalne nagrania z nowoczesnym brzmieniem. Bez patosu potrafili opowiedzieć o odwadze i tragedii walczących. Dzięki temu trafili do młodych odbiorców. Debiutowali jednak albumem "Gusła", którego atmosfera oddaje mroczne czasy średniowiecza. Ich ostatni krążek to "Gospel", na którym bawią się konwencjami, a słownymi grami poruszają sprawy wiary.

Lao Che lubią gatunkowy miszmasz: gitarowego, mocnego rocka i punka okraszonego samplami, radiowymi szumami, zgrzytami, partiami klawiszy i przeszkadzajek. Ich występy to eksplozja energii.

1 marca ukaże się nowa płyta zespołu "Prąd stały/Prąd zmienny", na której pokaże jeszcze inne, bardziej elektroniczne, zimnofalowe, oblicze.

Więcej: Koncert Lao Che

andy

627 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39