Las będzie czystszy. Odbyły się I Mistrzostwa Ploggingu przez Puszczę Knyszyńską

2022.05.16 09:19
W niedzielę (15.05) doszły do skutku I Mistrzostwa Ploggingu przez Puszczę Knyszyńską. Impreza, która łączy bieganie i ekologię, przeprowadzona została w Lesie Pietrasze.
Las będzie czystszy. Odbyły się I Mistrzostwa Ploggingu przez Puszczę Knyszyńską
Fot: Projekt Liderzy Eko-Zmian

Plogging to aktywność fizyczna z kategorii eko-sportu stanowiąca odmianę joggingu, która zakłada nie tylko trening, ale także dbanie o środowisko. Polega ona na zbieraniu odpadów podczas joggingu i zanoszenie ich do odpowiednich pojemników.

W niedzielę w Białymstoku zorganizowano wyjątkowe mistrzostwa w tej jakże intrygującej "dyscyplinie". Do zmagań przystąpiło kilkadziesiąt osób, które - poprzez udział w zawodach - nie tylko zadbały o swoją formę fizyczną, ale także przyczyniły się do tego, że Las Pietrasze będzie choć odrobinę czystszy.

- W kwietniu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Ta ziemia nas karmi, daje nam tlen, świeże powietrze, ona nas oczyszcza i podaje to we wspaniałej formie, w krajobrazie, w przyrodzie. To jest nasza matka natura. Teraz właśnie jesteśmy w takim krajobrazie leśnym, o który powinniśmy dbać w każdym momencie. Mistrzostwa Ploggingu przez Puszczę Knyszyńską są właśnie po to, byśmy uprawiając jogging, czy spacerując w środowisku naturalnym, wiedzieli, że jeżeli zobaczymy elementy nienaturalne, czyli puszki, butelki, śmieci, to należy je podnieść i zabrać - mówili pomysłodawcy zawodów tuż przed startem rywalizacji.

Impreza zorganizowana została w ramach Projektu Liderzy Eko-Zmian i trwała ok. 3 godzin. W czasie wydarzenia przeprowadzono specjalną rozgrzewkę z profesjonalnymi trenerami AZS, a ponadto byliśmy świadkami konkursów, ekologicznych gier i zabaw czy też pokazu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

702 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39