Latający spodek, Anders Breivik i neonowe szczęście. Nowa wystawa w elektrowni

2013.04.04 00:00
Najnowszy projekt „Historia i utopia” Huberta Czerepoka tropi autentyczne, choć na pozór nieprawdopodobne historie, ale też takie, które mogłyby okazać się prawdziwe. Dokumenty i materiały archiwalne mieszają się z kreacjami i fałszywkami.
Latający spodek, Anders Breivik i neonowe szczęście. Nowa wystawa w elektrowni
Fot: materiały Galerii Arsenał
Neon "C_ZŁOWIEK"

Na wystawie zaprezentowane zostaną takie projekty, jak "Haunebu" - rezultat wielomiesięcznych poszukiwań śladów istnienia tajemniczej Wunderwaffen, pojazdu w kształcie latającego spodka, którą podobno naziści wynaleźli pod koniec II wojny światowej i przetransportowali do swej bazy na Antarktydzie.

Z kolei "Lux Aeterna" – film wideo nakręcony w Norwegii, zbudowany jest na zasadzie kontrastu między piękną stroną wizualną a krytyczną refleksją nad przyszłością świata – zawiera komentarze m.in. Adolfa Hitlera i Andersa Breivika.

Filmom wideo towarzyszyć będą obiekty, rysunki z serii i neonowe realizacje takie, jak: "Nigdy nie będziesz Polakiem" – neon nawiązujący do transparentu kibiców Odry Wodzisław "Roger, nigdy nie będziesz Polakiem".

Wernisaż jutro w elektrowni (wejście od ul. Świętojańskiej). Jeżeli chcesz wiedzieć, co artysta miał na myśli, warto wziąć udział w sobotnim spotkaniu z Hubertem Czerepokiem i oprowadzaniu kuratorskim. Portal BiałystokOnline.pl patronuje wystawie.

Więcej: "Historia i utopia" - wystawa Huberta Czerepoka

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1574 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39