Białystok Online

Aktualności

Lato 2010. Podsumowanie akcji Caritas

2010.08.30 00:00
 Lato 2010. Podsumowanie akcji Caritas
Fot: materiały organizatora

Tegoroczna akcja Caritas Archidiecezji Białostockiej "Lato 2010" dobiegła końca. Podczas pięciu czternastodniowych turnusów na koloniach w Karasiewie wypoczywało 225 dzieci.

Większość z nich pochodziła z województwa podlaskiego, lecz na kolonie do "Wzgórza Uśmiechu" - ośrodka Caritas Archidiecezji Białostockiej przyjechało także 40 podopiecznych z Domu Dziecka w Podbrodziu na Litwie. Jeden turnus odbył się we Władysławowie, a uczestniczyło w nim 80 podopiecznych z terenów Archidiecezji Białostockiej.

Co więcej, dzięki staraniom Parafialnego Zespołu Caritas z Suchowoli, możliwe było zorganizowanie pobytu dzieciom z terenów tegorocznej powodzi. Od 10 sierpnia do 20 sierpnia 2010 roku w Suchowoli wypoczywała grupa 43 dzieci ze Szczurowej.

- Program pobytu podczas każdego z turnusów obfitował w wiele atrakcji i wydarzeń, które zostaną dzieciom na długo w pamięci. Podróż statkiem podczas wycieczki do Augustowa, wizyta w Studzienicznej, w Wigrach, w Giżycku oraz w Kadzidłowie w parku dzikich zwierząt, to tylko niektóre z wydarzeń jakie miały miejsce podczas kolonii - Marzena Grodzka, specjalista ds promocji Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Kadrę kolonii stanowiły osoby doświadczone w pracy z dziećmi, wieloletni wychowawcy kolonijni, którzy charytatywnie pracowali na koloniach. Dodatkowo w obowiązkach wychowawcy pomagały wolontariuszki Podczas każdego turnusu był obecny duszpasterz. Koloniści codziennie uczestniczyli we Mszy Świętej.

Realizacja akcji "Lato 2010" była możliwa dzięki wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć działania Caritas.

MAG

MAG

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas