Lato w Centrum Zamenhofa. Propozycje na spędzenie wolnego czasu dla dużych i małych

2015.08.11 00:00
W Centrum im. Ludwika Zamenhofa nie brak wakacyjnych propozycji na spędzenie wolnego czasu. Coś dla siebie znajdą duzi i mali, osoby indywidualne i grupy zorganizowane.
Lato w Centrum Zamenhofa. Propozycje na spędzenie wolnego czasu dla dużych i małych
Fot: Michał Kardasz

Na wystawie "Odlotowe wakacje" czeka ponad 100 modeli samolotów, w tym legendarny angielski Spitfire, niemiecki Messersmith czy polski Łoś. Audiowizualnym przewodnikiem są fragmenty wywiadów z białostockimi lotnikami i modelarzami.

Odlotowe wakacje - wystawa w CLZ

Na warsztatach "Oblatujemy drony i samoloty!" uczestnicy dowiedzą się, dlaczego samolot lata, po co mu skrzydła i czym jest prawo Bernoulliego. W ich trakcie zmierzą się m.in. ze sztuką pilotowania dronów i nauczą się budować modele samolotów z kartonu.

Oblatujemy drony i samoloty! - warsztaty modelarskie

"Kwiatki z historią" to spacer historyczno-przyrodniczy po białostockim Parku Starym. Kiedyś można było zobaczyć tu egzotyczną agawę lub napić się kawy w kawiarni "Raj". Teraz w upalne dni możemy schłodzić nogi w fontannie lub odpocząć w cieniu "Kompozycji". Na uczestników spaceru, oprócz wędrówki w czasie, czekają fotograficzne puzzle, detektywistyczne zadania, teatralno-przyrodnicze łamigłówki i quiz.

Kwiatki z historią w CLZ

CLZ udostępnia też strefę relaksu w Sali Gier i Zabaw. Są w niej do dyspozycji tablica sprawnościowa, bulik, kulki edukacyjne, plaża, piegus, kulodrom, a także gry edukacyjne, w tym sprawdzające pamięć i spostrzegawczość klocki memory w wersji tradycyjnej i XXL oraz puzzle, które przedstawiają Białystok i najważniejsze postacie z nim związane. Ponadto: rysowanie po ścianach, teatrzyk i krzywe lustra.

Strefa relaksu – Sala Gier i Zabaw CLZ

Z kolei w Pracowni Multimedialnej Mediateki CLZ czekają setki opowieści o Białymstoku i Podlasiu. Chcecie dowiedzieć się, jak wyglądało nasze miasto przed wojną, albo poznać tradycje ślubne w różnych wyznaniach? A może macie ochotę zajrzeć do starego warsztatu? Lub posłuchać wojennych opowieści białostoczanina biorącego udział w Powstaniu Warszawskim?

Strefa relaksu – Mediateka CLZ

Quest Monumentalny to wyjątkowa gra terenowa, która odkryje nieznane historie białostockich pomników, rzeźb, figur i posągów. To doskonały sposób na poznawanie miasta, jego sekretów i okazja do świetnej zabawy dla dzieci i dorosłych. Gra może być rozgrywana w dowolnym czasie, a każdy ma szansę na wygraną, czyli... skarb!

Quest Monumentalny – gra terenowa

W CLZ można oglądać też wystawy. Multimedialna ekspozycja "Białystok młodego Zamenhofa" przenosi do XIX-wiecznego Białegostoku. Ekspozycja "Nie od razu pomnik zbudowano..." to historia upamiętnienia Ludwika Zamenhofa. Centrum prezentuje też fotografie z projektów "Bojary 2" i "Bo sztuka jest w nas".

Centrum prosi o dokonanie rezerwacji grup zorganizowanych z tygodniowym wyprzedzeniem (tel. 85 676 73 67).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1150 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39