Lato w mieście. Plenerowy pokaz filmu "Generał" z muzyką na żywo

2011.08.19 00:00
Grupa Sami Muzycy zagra do przedwojennego filmu "Generał" z Busterem Keatonem. Pokaz w sobotę, 20 sierpnia na placu przed Białostockim Ośrodkiem Kultury, wstęp jest wolny.
Lato w mieście. Plenerowy pokaz filmu "Generał" z muzyką na żywo
Fot: materiały organizatora
Kadr z filmu "Generał" z Busterem Keatonem

Rok 1863. Wojna secesyjna. Johnnie Gray (Buster Keaton) jest mieszkańcem Południa i maszynistą kolejowym (prowadzi tytułową lokomotywę "Generał"). Chce wziąć udział w wojnie, ale nie zostaje przyjęty do wojska, gdyż jego zawód jest bardziej przydatny dla zaplecza, a on sam nie imponuje posturą... Fakt ten sprawia, że jego narzeczona Marty uznaje go za tchórza. Niespodziewanie "Generała" porywają dywersanci z Północy. Bohater rzuca się w pogoń za swoją lokomotywą oraz znajdującą się w pociągu ukochaną...

Do filmu zagra alternatywny zespół z Białegostoku Sami Muzycy (wcześniej I Can Vanish). Występował m.in. z Post Regiment, Pidżamą Porno, Armią, Świetlikami, Ewą Braun. Ilustrował muzycznie spektakl "Publiczność z..." białostockiej  Akademii Teatralnej. Nagrał płytę "Ożenić się. Wyjść za mąż". Grupę tworzą: Michał Citko (bębny), Piotr Polak (gitara, śpiew), Tomek Sawczuk (gitara, śpiew), Bartek Citko (bas, śpiew).

Początek pokazu o godz. 22. Wstęp jest wolny. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą koca, karimaty itp. rzeczy, które umożliwią percepcję filmu w piknikowej atmosferze. Przypominają, że podczas pokazu czynny będzie ogródek klubu Fama.

Więcej:
Lato filmów - "Generał"

andy

1387 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39