Lato z zabytkami. Zwiedzanie kościoła św. Wojciecha i Muzeum Archidiecezjalnego z przewodnikiem

2012.08.24 00:00
W kolejnej odsłonie akcji "Lato z zabytkami. Odkryj Białystok" przewodnicy bezpłatnie oprowadzą po kościele św. Wojciecha. Dodatkową atrakcją będzie wizyta w Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Warszawskiej.
Lato z zabytkami. Zwiedzanie kościoła św. Wojciecha i Muzeum Archidiecezjalnego z przewodnikiem
Fot: A.D.

Akcja polega na bezpłatnym oprowadzaniu przez przewodników turystycznych po obiektach zabytkowych Białegostoku.

W najbliższą sobotę, 25 sierpnia przewodnicy będą oprowadzać po kościele św. Wojciecha. Wybudowano go w latach 1909- 1912 jako świątynię protestancką p.w. św. Jana dla wiernych wyznania luterańskiego. Świątynia została wzniesiona z czerwonej cegły, na planie krzyża łacińskiego.

Przygotowano też dodatkową atrakcję - zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego. Akcja potrwa w godz. 11-17. Wejścia do obiektów odbywać się będą co pół godziny. Przy zwiedzaniu obiektów sakralnych organizatorzy proszą o odpowiedni strój (zakryte ramiona i kolana). Spotkanie z przewodnikami zawsze przy głównym wejściu do obiektu.

Akcja, dofinansowana przez miasto Białystok, ma na celu symboliczne "otwarcie" najciekawszych zabytków miasta poprzez ich udostępnianie do zwiedzania z licencjonowanymi przewodnikami terenowymi województwa podlaskiego. Zwiedzanie z przewodnikami jest bezpłatne, udział może wziąć każdy zainteresowany historią i wnętrzami poszczególnych obiektów zabytkowych zarówno białostoczanie, jak i turyści.

Więcej: Lato z zabytkami 2012

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

892 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39