Legendarny białostocki hotel i rycerz, który poszukuje konia. BTL zaprasza na nowości!

2024.01.02 12:58
W tym tygodniu artyści Białostockiego Teatru Lalek przygotowali ciekawe propozycje zarówno dla najmłodszych fanów sztuki teatralnej, jak i dla tych nieco starszych. Mamy dla Was zaproszenia na spektakle "Hotel Ritz" oraz "Baśń o rycerzu bez konia"!
Legendarny białostocki hotel i rycerz, który poszukuje konia. BTL zaprasza na nowości!
Fot: Materiały organizatora
Scena ze spektaklu "Hotel Ritz"

To świetna wiadomość dla wszystkich fanów sztuki teatralnej. Białostocki Teatr Lalek przygotował dla nas nowe, ciekawe propozycje. Dla starszych - opowieść o legendarnym Hotelu Ritz, która przeniesie nas do międzywojennego Białegostoku. Dla najmłodszych - historia o sile marzeń i rycerzu, który przemierzał świat w poszukiwaniu czterokopytnego przyjaciela.

Hotel Ritz

To musical skierowany do dorosłych widzów. Wszystko dzieje się w naszym mieście, w okresie międzywojennym. W legendarnym Hotelu Ritz szykuje się ogromne wydarzenie światowej rangi. Wystąpi kobieta-mucha! Artystka wykona wejście po fasadzie hotelu, bez żadnych zabezpieczeń.

Widowisko ściągnęło samą śmietankę towarzyską II Rzeczypospolitej. Przybył pułkownik Kawelin, współzałożyciel Jagiellonii i stały bywalec Ritza. Zjawił się także książę Jusupow, czyli (bogatszy niż kiedyś car) zabójca Rasputina. Spotkamy tu także gwiazdę światowego kina, białostoczankę Norę Ney.

To miał być wieczór piosenek, dowcipu i tańca. Beztroską atmosferę imprezy zakłóca jednak aura tajemniczości. Jej źródłem jest pewna skrzynia, której niezwykły ładunek może zmienić bieg historii. O szczegółowej zawartości tajemniczej skrytki niewiele jednak wiadomo. Czy są to drogocenne relikwie? Plany kolejnej wojny? A może po prostu, zwykłe bogactwo lub zaginione dzieło sztuki?

Ta noc odsłoni prawdziwe oblicza uczestników widowiska. Będziemy świadkami licznych romansów, kłótni i prób kradzieży. Legenda zmiesza się z faktem. Które historie o będącym ongiś perłą naszego miasta hotelu są prawdą, a które legendarną fikcją? Historycy i archiwiści są bezradni. Prawdę znają tylko goście Hotelu Ritz!

Autorski spektakl Białostockiego Teatru Lalek będziemy mogli obejrzeć już w tym tygodniu. Pokazy zaplanowano na czwartek, piątek, sobotę oraz niedzielę (4-7 stycznia). Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są zaproszenia na te wydarzenie. KONKURS

Baśń o rycerzu bez konia

Poznajcie historię pewnego rycerza. Jak każdy wojownik, był on dzielny i szlachetny. Niestety, szybko przekonamy się o tym, że był także bardzo nieszczęśliwy. Ze smutkiem spoglądał na swoich towarzyszy. Mieli oni coś, czego on nie posiadał.

Każdy rycerz występuje zawsze w towarzystwie swego wiernego wierzchowca. No, prawie każdy. Nasz bohater cierpi bowiem właśnie z powodu braku takiego towarzysza. Każdego dnia, nasz Rycerz bez konia zastanawia się, czy gdzieś tam, w świecie, jest koń w sam raz dla niego – taki koń bez rycerza.

Czy jego marzenie się spełni? Jakie przeciwności losu napotka poszukując swojego wierzchowca?

Jak zapewniają organizatorzy, to będzie rozśpiewana, pełna humoru opowieść o sile marzeń i przyjaźni. Przedstawienie skierowane jest do widzów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Spektakl został zrealizowany przez czołowych artystów węgierskiej sceny lalkarskiej pod kierownictwem doświadczonego kompozytora scen polskich.

Pokaz odbędzie się już w najbliższy weekend (6-7 stycznia) na scenie Białostockiego Teatru Lalek. Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są zaproszenia na te wydarzenie. KONKURS


Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1430 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39