Legia kontra Jagiellonia. W starciu rezerw górą białostoczanie

2022.07.27 15:00
Podopieczni Adriana Siemieńca rozegrali w środę (27.07) kolejny mecz sparingowy. Żółto-Czerwoni, po trafieniach Bartosza Wiktoruka oraz Bartosza Bayera, pokonali 2:0 drugi garnitur warszawskiej Legii.
Legia kontra Jagiellonia. W starciu rezerw górą białostoczanie
Fot: Jagiellonia Białystok

Już za 10 dni rezerwy Jagiellonii rozpoczną nowy sezon na szczeblu III ligi (gr. I). Czasu do startu rozgrywek jest niewiele, dlatego etap przygotowań powoli dobiega końca. W przedostatnim meczu kontrolnym białostoczanie zmierzyli się na wyjeździe Legią II Warszawa i starcie to wygrali. Najpierw gola zdobył Bartosz Wiktoruk, który ładnie przymierzył zza szesnastki, a następnie, już po zmianie stron, wynik na 2:0 podwyższył Bartosz Bayer.

- Za nami pożyteczny sparing z rywalem, który z pewnością będzie bić się o czołowe lokaty w naszej lidze. Zagraliśmy na bardzo dobrze przygotowanej płycie w ośrodku Legia Training Center. Zależało nam na tym meczu, a po nim na pewno jest dużo pozytywów. Organizacja gry w obronie i ataku była na odpowiednim poziomie. Jest oczywiście jeszcze trochę rzeczy, nad którymi musimy popracować. Żałuję troszkę naszej skuteczności i niewykorzystanego rzutu karnego. Nie dopuściliśmy za to rywala do zbyt wielu okazji pod naszą bramką. To bardzo ważne, ale zdajemy sobie sprawę, że sparing, a liga to inna rzeczywistość. Jeśli jednak przełożymy na rozgrywki to, co najlepsze, powinniśmy być zadowoleni. Dążymy do tego, żeby zawodnicy rozwijali się harmonijnie - powiedział po środowym spotkaniu Adrian Siemieniec, szkoleniowiec białostockich rezerw.

Nim Żółto-Czerwoni przystąpią do walki o punkty, podlaski zespół stoczy jeszcze jeden pojedynek kontrolny. W sobotę (30.07) przeciwnikiem Jagiellonii II Białystok będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Legia II Warszawa - Jagiellonia II Białystok 0:2 (0:1)
Bramki: Bartosz Wiktoruk 24, Bartosz Bayer 56

Jagiellonia II Białystok: Żynel (75' Tomkiel) - Pankiewicz (61' Matus), Kruszewski, Czerech (75' Skowronek), Wrzesiński, Bayer (61' Lipiński), Wiktoruk (46' Orpik), Matus (31' Huczko), Wojdakowski (46' Wasilewski), Samborski (75' Susak), Bortniczuk (61' Protaziuk)

Legia II Warszawa (I połowa): Trojanowski - Ziółkowski, Noiszewski, Tadrowski - Niski, Knera, Rejczyk, Konik - Jędrasik, Kamiński, Sobociński
Legia II Warszawa (II połowa): Szajewski - Wnorowski, Gładysz, Romanowski - Mpika, Korczakowski, Czajkowski, Pacek - Krajewski, Majchrzak, Skiba

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1046 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39