Lekki sceniczny deser. "Sztuka kochania" w Białymstoku

2010.06.18 00:00
Mówienie o "kochaniu" nie jest sztuką. Sztuką natomiast jest robienie tego w sposób dowcipny i pikantny, dosłownie, lecz bez wulgaryzmów, z lekkim przymrużeniem oka, a jednocześnie ze świadomością, jak wielką wagę przywiązuje się do tej sfery życia. W komedii "Sztuka kochania" brawurowe aktorstwo, frywolne teksty i zabawne piosenki bawią widzów bez względu na wiek, płeć czy... doświadczenie w "tych sprawach"!
Lekki sceniczny deser. "Sztuka kochania" w Białymstoku
materiały organizatora

W spektaklu zobaczymy Katarzynę Skrzynecką, Annę Oberc, Piotra Gąsowskiego i Jakuba Przebindowskiego (napisał również muzykę). Reżyserem spektaklu jest Krzysztof Jasiński a kostiumy zaprojektowała Dorota Ogonowska.

Przezabawną komedię autorstwa Zbigniewa Książka będzie można zobaczyć we wtorek, 22 czerwca w Teatrze Dramatycznym.

O spektaklu napisano wiele dobrego. W jednej z recenzji w "Dzienniku Zachodnim" możemy przeczytać: "Zasadniczą zaletą przedstawienia jest więc delikatność i żart, dzięki którym rozmowa o seksie (także z widownią, bo aktorzy prowokują czasem widzów) jest zabawna, ale nie wulgarna. Reżyserujący to widowisko Krzysztof Jasiński stosuje prostą, acz skuteczną metodę - lepiej dwuznacznie niż po oczach. Dzięki temu zabiegowi marzenia asystenta o romansie z piękną studentką czy szczere pożądanie żony bliźniego (przyjaciela) nikogo nie razi. Tym bardziej, że jeśli wsłuchać się dobrze w teksty historyjek, to wydaje się, że bohaterowie flirtują głównie w swojej wyobraźni. Bohaterów jest kilkunastu, choć aktorów tylko czworo (...) aktorzy stwarzają kolejne postacie tak różnymi środkami, że czasem trzeba zajrzeć do programu, żeby sprawdzić, czy aby kogoś jeszcze w obsadzie spektaklu nie dopisano...".

Szczegóły: Sceny dla dorosłych, czyli "Sztuka kochania"

andy

1409 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39