Lepsza pomoc osobom niepełnosprawnym

2013.03.07 00:00
Od dzisiaj (7.03) białostocki oddział Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo ma nową siedzibę. Instytucja znajdująca się przy ul. Legionowej 28 nie tylko będzie wspierać beneficjentów, ale również promować w Białymstoku pozytywne wzorce w zakresie dostępności architektonicznej.
Lepsza pomoc osobom niepełnosprawnym
Fot: sxc.hu

W czwartek (7.03) podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych goście mieli okazję poznać oferty oraz doświadczenia fundacji.

Biuro i sale szkoleniowe pod względem architektonicznym mogą być wzorem do naśladowania dla wielu instytucji w regionie. W Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych dostępne są dwie w pełni wyposażone pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu, a także pokoje przeznaczone na konsultacje z doradcami zawodowymi, prawnikiem i psychologiem. Nowa siedziba posiada również pokój projektowy, w którym każdy z beneficjentów będzie mógł uzyskać szczegółowe informacje na temat realizowanych aktualnie działań. Zaletą nowego miejsca niewątpliwie jest jego lokalizacja. Centrum leży przy jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta, co dodatkowo podnosi dostępność placówki.

Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, aż 91 proc. budynków użyteczności publicznej w mieście ma bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych. Białostocki Oddział Fundacji istnieje od września 2009 roku. W ciągu trzech i pół roku działania objął wsparciem ponad 800 osób.

Łukasz Wiśniewski
24@bialystokonline.pl

859 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39