Leśna Dolina. Kobieta wyrzuciła przez balkon ponad 150 tys. zł

2021.07.05 14:02
Mimo wielu apeli, starsi ludzie dają się nabierać na rozmaite oszustwa. Tym razem ponad 150 tys. zł przestępcom z Dolnego Śląska przekazała 92-letnia mieszkanka osiedla Leśna Dolina. Kobieta wyrzuciła pieniądze przez balkon.
Leśna Dolina. Kobieta wyrzuciła przez balkon ponad 150 tys. zł
Fot: KMP Białystok

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo "na policjanta". Zostali oni ujęci w związku z tym, co wydarzyło się pod koniec czerwca na osiedlu Leśna Dolina w Białymstoku.

Wówczas do 92-latki zadzwonił człowiek, który poinformował, że funkcjonariusze rozpracowują grupę przestępczą, która oszukuje i kradnie od mieszkańców pieniądze. Kontynuując rozmowę rzekomy policjant poprosił o zebranie wszystkich oszczędności, jakie kobieta ma w domu. Niestety seniorka dała się nabrać i wyrzuciła przez balkon ponad 150 tys. zł.

Oszuści zostali zatrzymani po tygodniu w Suchowoli. Jak ustalili mundurowi, 34-latek odebrał pieniądze bezpośrednio od pokrzywdzonej, natomiast o 7 lat starszy mężczyzna był jego kierowcą. Mieszkańcy województwa dolnośląskiego usłyszeli już zarzuty. Przed nimi trzymiesięczny areszt. Przy okazji wyszło na jaw, że młodszy z nich jest recydywistą.

Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia. W warunkach recydywy może być zwiększona o połowę.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1257 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39