Letnia Serenada. Koncert przed kawiarnią Fama

2019.06.27 12:59
Utwory Stanisława Moniuszki zabrzmią podczas koncertu, który odbędzie się w niedzielę (30.06).
Letnia Serenada. Koncert przed kawiarnią Fama
Fot: Fundacja "Artystyczna Fama"

W związku z przypadającą w 2019 roku 200. rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki - polskiego kompozytora, twórcy polskiej opery narodowej, dyrygenta, pedagoga, i żarliwego patrioty - Sejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Fundacja "Artystyczna Fama", dążąc do utrwalenia w świadomości społeczeństwa wspaniałego dorobku tego kompozytora, pragnie zorganizować w letnie niedzielne popołudnia 2 koncerty, na których Maciej Nerkowski (baryton) i muzycy Podlaskiej Orkiestry Salonowej zaprezentują publiczności kompozycje Stanisława Moniuszki, którego twórczość imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej.

Maciej Nerkowski to baryton od 2000 roku wykonujący partie solowe zarówno w kraju, jak i za granicą, często podejmując się wykonań muzyki współczesnej. Artysta występował jako solista w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Obecnie kontynuuje współpracę z Filharmonią Narodową w Warszawie i Teatrem Muzycznym "Capitol" we Wrocławiu. Współpracuje także z warszawskim Teatrem Rampa, gdzie wciela się w Piłata w musicalu "Jesus Christ Superstar". Jest solistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Muzyków Podlaskiej Orkiestry Salonowej poprowadzi (grając na fortepianie) Anna Kisielewska.

Podczas koncertu zostaną wykonane pieśni Stanisława Moniuszki w opracowaniu na głos solowy (baryton) i orkiestrę smyczkową. Zabrzmią następujące utwory: Dziad i baba, Znasz li ten kraj, Złota rybka, Koszykarz, Trzech Budrysów, Pieśń wieczorna, Kozak, Krakowiaczek, Prząśniczka i Czaty.

Początek koncertu o godz. 17.00. Wstęp jest wolny. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Letnia Serenada - koncerty Podlaskiej Orkiestry Salonowej

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

985 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39