Letnie pokazy pod gwiazdami. Będą też filmy z muzyką na żywo [WIDEO]

2018.07.02 07:49
W piątek (6.07) rusza cykl filmowych pokazów w plenerze. Odbywać się one będą na placu przed Białostockim Ośrodkiem Kultury.
Letnie pokazy pod gwiazdami. Będą też filmy z muzyką na żywo [WIDEO]
20 lipca w kinie plenerowym film "Mordercza opona"

Podczas wakacyjnych wieczorów prezentowane będą filmy poszerzające percepcję sztuki filmowej, świata, człowieka i muzyki. Organizatorzy z Białostockiego Ośrodka Kultury zachęcają widzów do zabrania ze sobą koców, śpiworów i karimat (noce bywają chłodne).

Film reklamowy, poszukiwania modelki i mordercza opona

Na otwarcie cyklu obejrzeć można będzie Amerykański Film Reklamowy. Ten zestaw to unikalna opowieść o współczesnej Ameryce. O zwykłych ludziach, ich radościach i kłopotach. O świecie wielkiej polityki. Przede wszystkim jednak o emocjach.

Podczas kolejnego pokazu - 15 lipca - zaprezentowany zostanie film "Kult ciała" w reż. Michała Waszyńskiego. Zagra do niego na żywo zespół Czerwie. Pewien rzeźbiarz poszukuje modelki do swojego nowego dzieła "Nowa Wenus". Poznaje piękną Hankę, która wydaje się być idealną modelką. Wkrótce oboje zakochują się w sobie, ale wychodzi na jaw, że Hanka jest narzeczoną przyjaciela rzeźbiarza - barona Stumberga. Czerwie to niezależna polska formacja, prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu.

W programie jest też pokaz filmu "Mordercza opona". Posiadająca zdolności parapsychologiczne opona samochodowa obsesyjnie podąża za kobietą, pozbawiając życia każdego, kto stanie jej na drodze. Film obejrzeć można będzie 20 lipca.Bracia Lumière, Piotr Krzywiec i hołd dla Iggy'ego Popa

Pokazy będą trwały też w sierpniu. "Mandarynka" to błyskotliwa komedia o dumnych i silnych dziewczynach, które zawsze trzymają się razem i nigdy nie tracą poczucia humoru. Pokaz zaplanowano 3 sierpnia.Kolejnego dnia - 4 sierpnia - obejrzeć można będzie film "Krwawa rozgrywka" Piotra Krzywca. To najbardziej szalona, amatorska farsa science-fiction, jaka kiedykolwiek powstała w Polsce, inspirowana m.in. komediami grupy Monty Python oraz Mela Brooksa."Bracia Lumière" jest z kolei dokumentem o początkach kina i eksperymentach, które stały się podwalinami dzisiejszej kinematografii. Pokaz odbędzie się 10 sierpnia.W programie jest też film Jimiego Jarmuscha - "Gimmie Danger". Słynny reżyser swoim filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy'emu Popowi.Cykl zakończy pokaz filmu "Nanuk z Północy" z muzyką na żywo w wykonaniu Jacaszka. Bohaterem filmu jest Nanuk, głowa inuickiej rodziny z wybrzeża Zatoki Hudsona. Kamera towarzyszy jemu i jego krewnym podczas codziennych czynności, w powszednich zmaganiach z nieprzyjazną naturą. W pamięci widzów pozostają sceny budowy igloo czy polowania na foki oraz pogodny humor, od którego reżyser Robert Flaherty nie stronił.

Jacaszek jest polskim artystą dźwiękowym, kompozytorem i jednym z najoryginalniejszych producentów muzyki elektro-akustycznej, łączącej dźwięki elektroniczne z żywym instrumentarium. Autor muzyki teatralnej i filmowej (np. "Sala samobójców") oraz ilustracji muzycznych do poezji i prozy.

Na wszystkie pokazy wstęp jest wolny.

Program: Kino plenerowe

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1560 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39